Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ideális számítógép összeállítás?

Ideális számítógép összeállítás?

Figyelt kérdés

Szóval, egy ideális pc konfigurációt kerersek magamnak.

Most egy ASUS K53S (nincs további szám) modellem van,

Intel core i5 ,nvidia gt520mx ,2,3gh ,4gbram ,500gbmemóval

és ezt szeretném lecserélni egy asztali számítógépre, mivel nagyjából csak otthon használom, szóval a mobilitás elvész, a töltőn egész nap,ezért gondolom egy idő után az akksija is elszállna...

eredetileg film vágáshoz és szerkesztéshez kellett volna, viszont ez háttérbe szorult, és inkább Játékra lett felhasználva,ahoz a vidikártya viszont nem valami jó!


Ami nekem kéne, egy nagyjából hasonló árkategóriájú (150E ft) asztali gép...

játékra és HD videó szerkesztésre (i7 már magában drágább,mint a keret) így ehez szeretnék egy jó összeállítást...

lehet ez darabokból is, vagy egy előre összerakott gép, monitor ,egér,billzet nem fontos (egér/bill van, monitort meg szerzek)



illetve egy mellékes kérdés:

Ez egy elviselhető összeállítás?

HP Pro 3400 [link]

Fujitsu esprimo p400 [link]



2012. jún. 29. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A linkelt gépekben csak integrált VGA van, játékra nem alkalmasak. Érdemes összarkni inkább egy gépet.

Talán i5-tel kijönne egy gép 150 000 forintból. Ha nem értesz hozzá vannak webáruházak ahol össze is szerelik a kiválasztott alkatrészeket. Mindenképp ezt a lehetőséget válaszd, jobban jársz, illetve AMD procival talán erősebb gép összeállítható játékra.

2012. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm szépen, összerakni azt tudom, valójában magukkal az értékekkel nem vagyok tisztában :)


külön:remélem,hogy 'Alex1111' valahol erre jár, az ő válaszait láttam egyéb topicban hasznosnak a leginkább,remélem itt is tud segíteni!

2012. jún. 29. 21:42
 3/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi,ebbe lehet i5öt gyömöszölni? (az a mániám...)
2012. jún. 29. 21:49
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


Összesen:156,516 Ft

2012. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon tetszik az utsó összeállítás!
2012. jún. 30. 09:39
 7/15 Jakcsi válasza:
Minek akarsz minden áron intelt venni?Amd nek sokkal jobb az ér/érték aránya pl phenom II x4 vagy x6 ami tényleg jó és olcsóbb is mint pl egy i5, teljesítrményben meg tök ugyanaz kb.Főleg ha játszol meg videót vágsz, egyáltalán nem fogod érezni a külőnbséget és marad egy kis pénz is a zsebedben.(vagy beruházod egy igazán acélos vga-ba)
2012. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondom,hogy az i5 a mániám... de igazából utánanéztem egy picit és valahogy igazat adok nektek, köszi szépen, alakul a dolog!
2012. júl. 1. 11:44
 9/15 anonim ***** válasza:

"remélem,hogy 'Alex1111' valahol erre jár,"

kicsit elkéstem :)

2015. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, egy icipicit késve jöttél, azóta sikerült összehozni a gépet :D
2015. aug. 21. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!