Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a ventilátor hibája, vagy...

Ez a ventilátor hibája, vagy szoftver probléma lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a notebookról van szó. Olyanokat csinál, hogy helyi menükben jobb egérgombnál amikor húzgálom az egeret a funkciók felett, akkor eltűnik a szöveg, amelyik felett tartom éppen. Videók is belassulnak. Elsőre video kártya driver hibájára gondoltam, de ugyanezt csinálja többszöri rendszer újratelepítés után is. Van amikor egy újratelepítés után rendesen működik-egy darabig. Utána újra kezdi ezt. Nagyon rövid időn belül tűzforró lesz a notebook, a ventilátor folyamatos jelleggel megy, hacsak nem üresjáratban van a gép, de van, hogy akkor is. Ha odarakom a kezem, olyan levegőt kap, mintha a hőlégfúvóhoz tenném, de nem igazán erővel jön, hanem csak úgy fújdogál. Speedfan szerint 70 C környékén mozog a hőmérséklet. Ez szerintem még AMD-nél is nagyon sok.


2012. jún. 29. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
szerviz
2012. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha a notebook újabb, akkor próbáld meg valamivel hűteni az alját ( valami hűtött fémlemez is megteszi , de vehetsz a boltban notebookhűtőt is ). Barátaimnak a töltőjük volt tűzforró, és kölcsönkérték a jó 25 centi hűtőbordámat, ami be is vált nekik, szóval egyszerű megoldás is oké.

Ha régebben vetted, akkor beporosodhatott, és akkor bizony ki kell az egészet takarítani, mert a por gátolhatja a hűtés működését. Nyáron persze elviselhető a notebook 70 fokon. 90-et is ki kéne bírnia.

2012. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:
Én is az első állásponton vagyok. Ha fújja a meleget, koszos nem lehet. ÉS azért, nincs most olyan hőség, hogy indokolt lenne a 70fok :) Nézesd meg, ott valami nem oké :) Nekem épp nem megy 50 fok fölé ...
2012. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Másfél éves lehet kb, de nem volt sokat használva. Nálam pár hónapja van, én mondjuk nyúzom rendesen, de első gazdája szinte nem is használta. Arra gondoltam, hogy azért tömődhetett el a hűtőrács, mert dohányzom a közelében, és így beszippantotta a szétszálló hamut az üvegasztalról. Szétszedném, de elég körülményes, ezért idegenkedek tőle.
2012. jún. 29. 10:09
 5/5 A kérdező kommentje:

Garanciája nincs már, akkor vihetem akármelyik laptop szervízbe?


Nem igazán fújja a levegőt, én inkább azt csak leheletnek nevezném, azt is csak a ventillátor forgásának megegyező sarokban.

2012. jún. 29. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!