Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi korlátozza le a procit?

Mi korlátozza le a procit?

Figyelt kérdés
gépen alaplapja egy Abit BD7II, és van hozzá egy P4 2,8-es procim. Viszont ha a konfigomat összedobom, akkor a az alaplap kiírja, hogy nem ismeri fel a procit és csak 1.4-en járatja. Nagy munkával sikerült kihoznom 1.89 GHz- et a masinából, és rájöttem annak az okára, hogy miért csinálja ezt. Valamiért a front side bus nem hajlandó 266 MHz fölé mászni sehogy sem, így, minthogy az órajelszorzó állandó, esik a a proci frekije. Viszont az alaplapnak akár 533-as fsb-t is támogatnia kéne. Esetleg egy BIOS frissítés oldhatja meg a problémát? Vagy ha nem, akkor mi? Nem tudok másik alaplapot venni. Valamint lusta is lennék annyit szerelni.Tudtommal a memória sebessége nem korlátozza az fsb-t, de javítsatok ki, ha nem így van. A memóriák papíron DDR400-asak, de minenütt csak266-on járnak.

#BIOS #alaplap #régi hardver
2012. jún. 28. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az alaplap drivereket feltetted és a BIOS-ban sem sikerül manuálisan magasabb FSB-t beállítanod akkor sajnos csak a BIOS frissítés marad szerintem,amit jó ha hozzáértő csinál,mert gallyra lehet tenni a gépet.
2012. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEKEM IS ILYEN VOLT NYOMJ EGY BIOS DEFAULTOT NEKEM AZ AZ SEGÍTETT
2012. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"AZ AZ" :D
2012. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!