Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokan azt mondják, hogy az...

NevemSenkiii kérdése:

Sokan azt mondják, hogy az INTEL procik sokakkal jobbak, mint az AMD. Vélemény?

Figyelt kérdés
Ha jobb, akkor még is miben?

2012. jún. 27. 10:37
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
47%
A terepjáró autó jobb mint az Audi?
2012. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 flr. ***** válasza:
82%

Ez így hülyeség.

Én azt mondom, hogy feladat függő. Az AMD olcsón kínál sokmagos procikat(lásd fx 8120) illetve az intel ugyanolyan árért egy i5öt vág hozzám ami 4 magos.

Ha olyan dologra kell ami kihasznál 8 magos(amiből nagyon kevés van) akkor az Fx a nyerő..bár talán ez nem a legjobb példa volt.HOL AZ INTEL HOL AZ AMD A JOBB.

Egyszerűbb lesz ha elmondod mennyiből kell cpu és mire.

2012. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Mintha nem lenne elég ilyen kérdés..:D


Nos csak így megmondani melyik a jobb, az lehetetlen. Először is csak azonos árkategóriájú processzorokat szabad összehasonlítani. Van ahol az AMD, vagy ahol az Intel jobb, ez programfüggő, hogy melyik tudja jobban kihasználni pl a több szálon való futtatást, stb. Mondj két konkrét processzort, vagy egy árkategóriát, valamint egy felhasználási területet, és megmondjuk melyik a jobb.

2012. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
37%

Nem saját vélemény, interneten olvastam a sok hozzászólótól :

Az AMD jobban teljesít játékokban, míg az Intel munkahelyi feladatok ellátásában jobb.


Saját vélemény :

Szerintem mindegy milyet veszel AMD-t vagy Intelt. De vedd figyelembe, hogy mire szeretnéd használni. Video kódolásra, játékra nem elég egy gyengébb processzor, lehetőleg 2-4 magosat keress, megfelelően erős videó kártyával.

Ha csak hétköznapi dolgokra használod akkor fölösleges erőművet venni, mert nem lesz kihasználva, és csak az energiát pazarolja.

Tény és való, hogy egy AMD-s gépet olcsóbban megúszol mint egy Inteleset, ha ugyanazt teljesítményt vesszük mind a kettőnél. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az Intel jobb, hanem lehet hogy csak drágább.

Én Intel párti vagyok, nekem már több mint 13 éve bizonyított, és meg vagyok elégedve vele.

De ettől még az AMD is ugyan olyan jó.

2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

Játékokra (Pl.: Prototype 2, Dead Space 3)

És max 20 ezerigg tudnék menni.

VGA-ra adom a legtöbb pénzt.

Nekem egy 2 magos erős proci is jó lenne.

Csak nem tudom, hogy játékra INTEL vagy AMD-t vegyek.

Leírnátok egy termék nevét ami jó.

2012. jún. 27. 10:46
 6/58 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapba kell? Milyen a gép többi része? Most veszel új gépet? Ha igen, mennyiből?
2012. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Még nincs alaplap.

Attól függ, majd hogy mit ajánlótok.

Ha megvan milyen procit vegyek, akkor ahhoz való lapot veszek.

2012. jún. 27. 10:51
 8/58 anonim ***** válasza:
De mik kellenek pontosan? Mennyi pénzből?
2012. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

Nem veszek új gépet.

Újítok.......

Jóformán mindent

(Új táp, proci, VGA, RAM) Mindent cserélni fogok.

2012. jún. 27. 10:52
 10/58 anonim ***** válasza:
20ból inkább AMD-t vegyél, abból kapsz 4 magosat is. Intel többe kerül, ennyiért nem veszel csak egy g-s sorozatot.
2012. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!