Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj ha be van dugva amikor...

Baj ha be van dugva amikor nem használom akkor is?

Figyelt kérdés

A laptopomból kivettem az akkumulátort, mert többnyire úgyis itthon használom a gépet és hálózatról táplálom. Néha két hetente egyszer belerakom az akksit, h kicsit azt is használjam.


Na most, a laptop fixen az asztalomon van, alatta a hűtőventilátor. Ha használni akarom, bedugom a konektorba (áram alá helyezem) és bekapcsolom. Ha nem használom leállítom és kihúzom.


Ha nem húzom ki, vmennyi áram alatt van, mert egy kis fehér led világít a hálózati töltő csatlakozója mellett. Ha kihúzom, természetesen semmi sem világít.


Egy HP Pavilion g6-os laptopról van amúgy szó.


Várom hozzáértők válaszát!



2012. jún. 22. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi a készenléti fogyasztása. Próbáld ki, hogy ha nem használod, akkor a tápon a "doboz" meleg-e. Ha elég meleg, akkor szerintem valamennyit fogyaszt kikapcsolt állapotban is, úgyhogy jobb lenne, ha kihúznád vagy kapcsolós konnektorral lekapcsolnád. Az árampazarlástól eltekintve szerintem nem gond.


Az akkumulátort pedig - ha Li-ionos, mint az enyém - jobban tennéd, ha ritkábban vennéd elő és nem max.-ra töltve raknád el. 60-70%-os töltöttséggel sokkal tovább fogja bírni kapacitáscsökkenés nélkül, mintha 99%-ra feltöltve tárolod. Szóval kb. félig merítsd le, és úgy tedd el, és szerintem havonta elég, ha előveszed.

2012. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaja, az akksit úgy tárolom, ahogy te is írtad. Talán itt válaszoltad mert kb ugyanazt írtad, mikor azzal kapcsolatban kérdeztem. :D


Köszi a válaszod!

2012. jún. 22. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!