Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha mondjuk i5-2450m-es procit...

Ha mondjuk i5-2450m-es procit 2.5ghz-ről 2.8-2.9ghz-re huznám hosszútávon lenne vmi baja?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdem,nem szándékozom mert 2.5Ghz-n is elég.

2012. jún. 22. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy laptop processzort lehet-e húzni, de a laptopban lévő hűtés a gyári beállításokra van specializálva, szóval nem tenne jót neki.
2012. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a proci rendelkezik turbó móddal, ami fogyasztás és hőmérséklet alapján ha szükség van rá ha jól emlékszem 3-3.1 GHz-ig emeli az órajeleit. viszont ez tényleg csak rövid távon használatos, folyamatosan túlterhelve hamar megfőne a rendszer, főleg ha valami gyengébb hűtésű gépről van szó
2012. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
OK csak kérdem amugy max turbo 3.1Ghz
2012. jún. 22. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezsdjük ott, hogy az SB asztali szinten is csak a K-s CPU-knál tuningolható, akkor egy mobilt te főként nem fogsz huzogatni.
2012. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mert mér nem huzható?tudtommal csak az i3-mas nem huzható az i5,i7 huzható csak szorzózáras

ez meg 3.1Ghz-ig huzható itt a hivatalos oldalon is láthatod: [link]

2012. jún. 22. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem húzható. Állandó maxnak be lehet állítani a turbo órajeelt oszt szevasz, de ez egy laptopnál olyan hűtés melett nem ajánlott megoldás.
2012. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze bizonyos mértékekig ez is húzás, csak épp a vicc szint felé kacsingatva.
2012. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csak enyire gondoltam hogy az orajelet álittan(csak énis rosszul fogalmaztam) nem arra hogy 5ghz-ig feltorbozni oszt várni hogy mikor robban fell
2012. jún. 22. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!