Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ilyen ssd-t venni?

Megéri ilyen ssd-t venni?

Figyelt kérdés

wd-green em van, kicsit szeretnék javítani a gépemen,ezt néztem ki hp-n. általávban mennyivel lesz gyorsabb a gép egy ilyen ssd-vel?

[link]


2012. jún. 20. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a betöltődés lesz gyorsabb, operációs rendszer és egyéb programok esetében.

Nekem 64Gb-os van, ami gyakorlatban 59,5Gb. Win 7 van rá felrakva, frissítésekkel, fontosabb programokkal együtt, amik jó ha operációs rendszer mellett vannak, így már is csak ~30Gb-om van, és a teljes kapacitás 20%-át még meg kellene hagyni a gyorsaság érdekében. Tehát elfér még mellette egy jobb játék, de rendszeresen törölni kell a biztonsági fájlokat, mentéseket, felesleges temp fájlokat.

15-20mp alatt bekapcsol a gép, bootolással, mindennel együtt, de ha kevés hely van rajta akkor gyakorlatilag ez 2x-esére vagy 3x-osára is növekedhet, ami már nem sok előnnyel jár.

Na már ha te egy 32Gb-os SSD-t hasonlóképpen használnál, akkor elméletileg teljesen felesleges megvenni.


Nem egy nagy összeg az a 9ezer forint, de inkább gyűjts tovább, és vegyél egy minimum 64Gb-os SSD-t jobb márkával.

2012. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:

"de ha kevés hely van rajta akkor gyakorlatilag ez 2x-esére vagy 3x-osára is növekedhet"

na ez így nem igaz, a szabad helyet sem a gyorsaság megőrzése miatt kell hagyni rajta, hanem hogy a wear leveling tudjon működni, és az élettartam maximális legyen.


ennek ellenére egyetértek, ezek a régi pici SSD-k jellemzően elavult vezérlővel rendelkeznek, ezért a TRIM-et sem tudják és sebességben sem túl jók. a legkisebb SSD amit bootdisknek ajánlok az az intel X25-M G2 40GB, vagy a 64GB-os modellek (bár ott se mind, inkább az újabbak).


az meg nem tudom miért negatívum, hogy alig fér rá játék, nekem van az SSD-re telepített játék, de olyan hűdenagyon nem gyorsabb, még a betöltődés sem.

2012. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,akkor még gyűjtök egy 10 est és majd akkor.
2012. jún. 20. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!