Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi számít jó Radeon kártyának?...

Mi számít jó Radeon kártyának? Melyik a legjobb gamer-ek számára?

Figyelt kérdés

Egész eddig nVidiás kártyákat használtam és nincs is vele bajom csak AMD FX X8 8150-hoz Radeon-t ajánlanak.

Van esetleg olyan jó kártyájuk mint pl. GTX 680 esetleg 690 ?


2012. jún. 18. 18:35
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Stram karival az a baj,hogy kevés FPS-en és kevés Bitrate-n vesz fel. Aver MEdia Live Gamer HD-re gondoltam.
2012. jún. 18. 20:13
 22/33 anonim ***** válasza:

Egyetértek (eleinte) a többiekkel, az FX-8150 nem jó vétel ide, meg amúgy se míg a 8120 ennyivel olcsóbb.

"Jelenlegi csúcskártyája az AMD-nek a HD6990-es! Ez körülbelül a GTX680-al van egy szinten."

Pontosabban picivel lő a GTX 680/HD 7970 felé, de elég rossz vétel, sokat eszik, drága stb...

A tomshardware-rel nekem nincsen gondom, de hogy hogy lett a HD 7970 a GTX 670-nel pariban rejtély, a 680-nal már inkább, bár ezt ki lehet hozni ha kicsit a teszter rendes a keplerrel, vagyis nem viszi full HD fölé, és nem kapcsol 4xAA-nál többet, és annál a kevés játéknál ami használ LDS-re épülő effektet, ott az ilyeneket nem kapcsolják be. Persze ez szép, de ennyi pénzért az ember maxon akar játszani, nem?


"HD 5970 t vegyél"

Minden tekintetben rossz választás, ha majd érdekel miért, jelezd, leírom.


# 12

Nem rossz a konfig, de azt az i7-et sokallom. Én e játékra vettem az i5 2500K-m, tudom mit bír, és volt szerencsém egy 2600-hoz is pár napig, szóval 2600K(tuningolható szóval az se akadály, annyi ha kell a VT-d akkor minden K-s kiesett) szerintem bőven elég, sőt.

A ramot meg DAUL KIT-be venném, tápnak ennyiért egy Be Quiet Strainght Power E8/E9 500W


"VTX3d talán az egyik leggagyibb vga gyártó most a piacon"

Erre valami konkrét vagy csak benyögted kinézet és ár alapján? Egyrészről ha ez egy ref kari akkor a PC partner gyártotta, de ha nem is az lenne, akkor sincs semmi gond a VTX-el. A TUL-hoz tartozik, mint a powercolor, ugyanazokat az arctic kacatokat kapja ő is, powercolorra még se panaszkodnak. Az meg, hogy nincs neve a piacon, meg túl csicsázott hűtés brendjei, attól még nem lesz rossz. Persze javíts ki ha tévedek.


Az ASRock meg egy berögződés, annak idején nagyon a low budget kategória mélye volt, ezt szépen túlnőtte, manapság két kisebb gondja van. Néhány lapra tett Etron USB3 vezérlőt, és komoly tuninghoz nem az elsődleges választása egyik se.


"ASRock anno az integrált VGA-s időkben volt szar"

Ez így most hogy már APU-k is vannak, kissé félreérhető.


"A mai napig a legtöbb lapon van integrált vga "

mostanság inkább a CPU-ba tokozva, APU-knál meg egy lapkán is.


"A VTX3d-nél meg biztos a nagykerek is megnyugodnak amikor a 10. kártyát viszed vissza hibával, hogy ez amúgy egy sapphire kártya! :)"

Erre valami konkrét, vagy csak nem szeretsz egy adott márkát, és(a többit a fantáziádra bízom :))...


Ja és gép, a HD 7950 is sok nekem, a HD 7870 eléggé a nyakán, egy monitorra bőven elég.


"tram karival az a baj,hogy kevés FPS-en és kevés Bitrate-n vesz fel. Aver MEdia Live Gamer HD-re gondoltam."

Mi tetszik? Írd már le, mivel elsőre nem fogom a problémát.

2012. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Én e játékra"

Én se játékra...

Csak azért, hogy egyértelmű legyen, hisz hülyén festene mindez egy HD 6850 mellett :)

2012. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Hart látom tetszett a kérdés


mit nem értesz viszont azon hogy "rosszminöségben" vesz fel a kártya?

2012. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
amugy mindenben egyetértek veled Hart veled nem lehet nem egyet érteni:P
2012. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
de amugy nem nagoyn érdekel már ez a kérdés... szóval nem muszáj számomra reagálnod 5970 egy kis poén szerüség volt tudom hogy nicns sok értelme
2012. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Lord Keri ***** válasza:

#Hart


Mint utaltam rá dealer vagyok, tehát nem a levegőbe beszéltem, ezt ennél jobban nem akarom hangsúlyozni.

Ha nem érted a szót keress rá a szótárban...

Köszönöm szépen a kielégítő magyarázatot, de nem ma kezdtem a szakmát, és bármennyire próbálod a króm felnit a trabantra ráaggatni az akkor is az marad ami...

Az, hogy nem kezdtem szájbarágóssan írni, hogy persze a prociba van a vga az nem azt jelenti, hogy nem tudom...

Szeretem amikor minden mondatomba valaki beleköt, mert talál benne általa vélhető hibát.

2012. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"mit nem értesz viszont azon hogy "rosszminöségben" vesz fel a kártya?"

Nem vagyok video vágásban felvételben jártas, de miért vesz fel rosszul, és miért ad ad kevés fps-st egy HD 7950? Ezt nem fogom.

Am ha a HD 5970 poén volt, vedd úgy nem szóltam.


Lord Keri

Elnézést ha megbántottalak, nem állt szándékomba, és igen, tudom a szó jelentését, csak kissé irritáló, hogy az ASRockot akarod büntetni azért amit már LGA1366 óta nem tapasztalunk, vagy a VTX-et azért ami (szerintem) nincs. Azért is mert sehonnan nincs komolyabb halálozási arány visszajelzés, és azért mivel ez egy ref kártya.

2012. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Lord Keri ***** válasza:

#Hart


Nem bántottál meg, csak hirtelen felkaptam a vizet! :)

Nem akarok különösebben belemenni, mert a végén még a gyártó hitelrontásért megtalál! :D

De hidd el, nem ok nélkül írtam a véleményemet!

És nem mellkasverésből vagy ilyesmi írtam, hogy kereskedő vagyok, hanem amiatt, hogy nem 1-2 termék alapján alkotok véleményt hanem, egy gyártótól akár 20-30-50 azonos termék is átmegy a kezem között!

2012. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Rendben elhiszem. Én nem vagyok eladó/szervizes, de még a hivatalos fórumon se látni kirívó esetet. Kirívó eset? Persze nem egy ASUS HD 4xxx glaciátorra gondolok ezalatt, csak olyasmire ami meghaladná mondjuk a giga windforce utáni sírását(ami valljuk meg különböző okok miatt megnőtt). No meg ez egy referencia doboz, szóval lényegtelen a vita, ki mit mond jónak, Amúgy még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a HD 7950 is túlzás, a HD 7870 bőven elég, abból meg a sapphire olcsóbban ad mint a VTX.


"mert a végén még a gyártó hitelrontásért megtalál! :D"

Szerencsére nincs, ha lenne már az nV miatt gyufásdobozba lennék :D

2012. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!