Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Power MAC G5 fejlesztése....

Power MAC G5 fejlesztése. Memória bővítés, videokártya csere. Rendelkezik valaki ilyen irányú tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Már régóta tervezem egy média pc megvásárlását illetve összeszerelését. Eddig Win7 + XBMC vonalon gondolkoztam, ám most úgy alakult hogy tudnék venni egy nagyon szép állapotú Power mac G5 kb.: 52.000Ft-ért. Ami lényeges az az, hogy legyen HDMI, (DVI-ről HDMI-re is jó) optikai vagy koaxiális digitális hangátvitel. Emelet érdekelne, hogy egy ilyen billentyűzetet tudnék-e vele használni: ( [link]

Illetve egy ilyen távirányítót: ( [link]


Nem vagyok nagy mac felhasználó, rendszergazda vagyok tehát főleg linux és win vonalon vagyok tájékozott. Ha bárki rendelkezik hasznos infirmációval azt szívesen fogadom...



2012. jún. 18. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy de max átlag felhasználásra. A legtöbb új program már csak intelmacre gyártanak szóval sokmindenre nem tudnád használni. Nekem szervernek van beüzemelve arra tökéletes, meg talán netezésre. Nagyon gyenge vidókártyával szerelik ezeket legalább is enyniért biztos valami alap van benne. A normális vgs 30-40ezer ft. külön.


Szóval jól gondold meg. Jó dolog én meg vagyok vele elégedeve de mondom, csak átlag felhasználásra.

2012. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos egyről beszélünk ? Amit én néztem abban egy 2ghz-es dual core van 2gb ram és egy 6600LE VGA. És Leoaprd OSX. de állítólag a Lion is felmegy...
2012. júl. 23. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is igasz nem dual-core, hanem 2x2GHz-es egymagos Processzor. Nekem 3GB ram van benne és egy Radeon 9600 PRO. A FullHD csak VLC-ben minden másban szaggat. A 6600LE sem lehet egy nagy durranás. Ha egy 8800GT sikerül szerezned bele ill. még 2GB RAM-ot, akkor már frankesz lehet a cucc. Gondolom a tied már 16 Giga ramot támogat (a DDR2 ramok nem ólcsóak).

Amire rá van írva, hogy PPC kompatibilis az menni fog. A billentyűzet, egér mind periféria, ezekhez nem kell driver. A touch-pad más kérdés.


Sajna már semmi sem támogatja a PPC-ket meg a Leopardot (10.5) sem. Van rá néhány program de az igazán jó cuccok intelre vannak gyártva. A mostani rendszerek Lion (10.7) ill Mountain Lion (10.8). A régi rendszerek már nemsokat nyomnak a latba. Ugye persze a Snow Leopard-tól (10.6) nem támogatott a PPC, Tehát nem lehet frissíteni. Ezt a korszakot már lezárta az apple.


Hiába apple a legújabb szoftverek: böngészők, iLife, iWork, Microsoft Office, Logic Pro, Photoshop mind még az új cuccok drivere is csak intelen fut.

Csak azért mondom mert ha megveszed, úgy megszereted a Mac-et, hogy egy év múlva kiadsz egy újra fél millát. :D Úgyhogy jól gondold meg. Én is igy jártam. De nem bántam meg (2010-es 15" Macbook Pro). :)

2012. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!