Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventilátorok egymáshoz rögzítése?

Ventilátorok egymáshoz rögzítése?

Figyelt kérdés

Nekem halk hűtés kell, de hatékony.A vízhűtés drága, ezért kilőve. Ha ventilátort egymásra rögzítek akkor az hogyan befolyásolja a hangerőt az élettartamot és a légszállítást? Most egy Mugen 3 proci hűtőm van: 9.60-32.15 dBA 14.7-88.11 CFM. Ezt váltanám ki.

Nem feltétlen egymásra rögzíteném de mindenképp nagyon közel esnének egymáshoz. (természetesen egy irányba fújnának.) A válaszokat előre is köszönöm



2012. jún. 18. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha hatékonyan akarod csinálni, akkor előtte tervezned és építened kell egy áramkört, ami a két ventillátor lapátjait azonos fordulatszámon és szinkronban tartja, különben inkább akadályozzák egymást.
2012. jún. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
aha. És olyat hogy?????????? xD
2012. jún. 18. 01:25
 3/13 A kérdező kommentje:
Az elég ha a két ventilátor egyforma?
2012. jún. 18. 01:26
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 1DB venti is bőven ellátja a feladatát

Amúgy 12-ért láttam egyik üzletben Corsair vízhűtőt H20-lehetett talán nem akarok hazudni már nem tudom biztosan


Én jelenleg Catana III-mat használok és bőven elég rá az 1Db venti is

2012. jún. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Panda Péter ***** válasza:

az egybevízhűtéseket most el lehet felejteni.


a ventik egymásra rögzítése bonyás, és nem is hatékony a rezonancia miatt. jobban jársz, ha inkább a hűtő két ellentétes oldalára raksz egy-egy ventit, azonos fújási iránnyal, így az egyik fújja a ventire a hideg levegőt, míg a másik leszívja róla miután felmelegedett. ha alsótápos házad van, akkor úgy hatékonyabb ha az irány lentről felfelé van. illetve ajánlatos a házba rakni 2-3 ventit, hogy valami domináns légáramlatot is kialakíts, jellemzően elölről/alulról hátra-felfelé.

2012. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a probléma az hogy a borda hátsó oldalára kéne áthelyeznem a ventit a hátsó ház hűtőhöz, mert a másik oldalon zavarja a RAM-okat
2012. jún. 18. 11:57
 7/13 Panda Péter ***** válasza:
hát, kár volt magas bordázatú ramot venni. nem tudod alulról felfelé irányba felszerelni a cuccot? vagy felsőtápos házad van?
2012. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Alsótápos ház, még nincs meg a ram, de a teljesítmény miatt kell rá a borda(2000). Fölfelé mozgatás? nem értem mire gondolsz. A venti hátrafele fúj és max 1cm-t lehet eltolni a bordán, de nem fel-le, hanem a gépház oldala felé.
2012. jún. 18. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Minek akarod a RAM-ot 2000MHZ-re húzni? semmi jelentős külömbséget nem fogsz tapasztalni :) amőúgy sem támogatják a CPU-k a 2000MHZ-t csak túlhajtással

és a RAM-okon is igen csak meg kell növelni a feszültséget

ilyen áron nem érdemes húzogatni a RAM-ot

inkább kisebb késleltetésűt keress sokkal több +-t kapsz mint a freki állítgatásával :)

2012. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Panda Péter ***** válasza:
ha csak nem AMD APU konfigod van, akkor tényleg abszolút felesleges a 2000MHz RAM.
2012. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!