Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 4Ghz-es processzor olyan...

Egy 4Ghz-es processzor olyan mint egy 2magos 2Ghz-es?

Figyelt kérdés
A kettő egyforma gyors?

2012. jún. 15. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem. A 2magos lassabb egy szálú folyamatoknál, meg amúgy is.
2012. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem egyforma gyors. Nagyon felhasználásfüggő, hogy melyik a gyorsabb. A két programszál következtében párhuzamosítható feladatok elvégzésénél gyorsabb lehet a 2×2GHz, mint az 1×4, míg nem párhuzamosítható feladatoknál, ahol csak egyetlen mag fog dolgozni, érvényesülni fog a 4GHz-es órajelelőnye.
2012. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval programtol&párh. függ. DE HA LENNE 10Ghz-es cpu meg egy 5magos 2Ghz-es melyiket választanátok?
2012. jún. 15. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"HA LENNE 10Ghz-es cpu meg egy 5magos 2Ghz-es melyiket választanátok?"


Ezt nem ilyen egyszerű eldönteni. Függ ugye attól, hogy amire használnám, az mennyire jó párhuzamosítható. Függ attól is, hogy milyen architektúrája van a procinak. Mert pl egy Pentium 1 architektúrájú 10GHz-es proci valószinűleg lassabb lesz, mint egy (akár csak egymagos) 2GHz-es Intel ix-xxxx proci.

Jelenleg nem tudsz egymagos procit olyan sebességre húzni, hogy akár egy alsókategóriás mai proci (Intel G5xx Celeron, AMD X2) ne verje meg nagyon.

2012. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lord Keri ***** válasza:

Egyértelműen a kétmagos proci az ajánlottabb, ma már a programok nagyrésze kihasználja a kétmagot, és érezhető teljesítmény különbséget produkál.


Példa: egyik ismerősöm 3.4ghz-es P4-es procival játszott NFS HP-t, ajánlottam neki egy viszonylag jobb videokártyát, és panaszkodott, hogy még mindig akad neki, mondom az hogy lehet, ezzel a kártyával hasítani kellene, mondtam neki, hogy cserélje le valami olcsóbb 2 magos-ra a prociját, mióta Core 2 Duo procija van azóta gond nélkül fut a játék, most nem tudom melyik széria volt de valami E4xxx vagy E6xxx-es szériából, olyan 2,4-2,6ghz-en futott, és megette reggelire a 3,4ghz-es egymagost.

2012. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 flr. ***** válasza:
A magok számát nem kell összeszorozni az órajelel..két eltérő architektúra alapján készülő proceszorakat meg teljesen értelmetlen összehasonlítani órajel alapján.
2012. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és nem csak a Ghz-ektől függ egy processzor teljesítménye. Ez egy tipikusan berögződött dolog, mint a videokártyáknál a ram mennyisége. Ott is kérdezgetik, hogy he: 512-es vagy 1gigás melyik a jobb? há' persze hogy a 1gigás, há' több nem? :D
2012. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hogy írtad Lord. Kössz a válaszokat.
2012. jún. 15. 20:21
 9/10 Lord Keri ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segíteni!

Azért is írtam a példát, hogy kézzelfogható legyen a dolog, de hidd el a játékoktól a videólejátszásig mindennek kell már a 2 mag!

2012. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Havernak P4 64x procit (1 magos, HT, 3.06GHz) kicseréltünk E6550-re (2 magos, 1.86GHz), és érezhetően gyorsabb lett a gépe. Használatra is és játékok alatt is.
2012. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!