Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig lehet ezt a procit húzni?

Meddig lehet ezt a procit húzni?

Figyelt kérdés

AMD fx 4100, ezzel a hűtővel: [link]

És ezzel az alaplappal: [link]



2012. jún. 13. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tuti egy AC Freezer 13 PRO-t vennék erre hűtőnek. Ha még nem vetted meg, jobban járnál egy Phenom II X4-gyel. Abban van 4db különálló mag is legalább.


A kérdésre válaszolva szerintem 4GHz-ig simán.

2012. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak a hűtő nincs meg, és ebben is négy külön álló mag van.:)Szóval inkább AC-t vegyek?
2012. jún. 13. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:

a 4 mag a 4 darab integer számolóegységet (és az ezekhez közvetlen kapcsolódó egységeket) jelenti, amiből 2-2 van 1-1 modulban. viszont 1 modulon belül már csak 1 lebegőpontos számolóegység, és megosztott l2 cache van. szóval az a 4 mag kicsit erős túlzás, azonos órajelen még tisztán integer műveleteknél se hozza egy modulonként 1 letiltott integer számlálójú fx-8xxx teljesítményét...

egyébként húzni elég meredeken lehet, a 4170es (vagy hogyhívják) példányok alapból 4.2GHz-en kerülnek forgalomba. ha jó az alaplapod, tápod és a hűtőd, sztem 4.5-en is simán menni fog, fesz emeléssel még tovább (persze elfüstölés veszélye mellett...)

2012. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nagyon húzd meg, apám ezzel egy Athlont tett tönkre.
2012. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!