Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tilthatnám le egy...

Hogyan tilthatnám le egy videokártyán a VRAM egy részét?

Figyelt kérdés

Halott kártya, kukába való, de én még próbálok vele ügyködni, hátha valami módon használhatóvá tehető.


Kisebb területen mintás a kép, esélyesen VRAM hiba. Talán ha le tudnám tiltani a VRAM egy részét, akkor ha szerencsém van, és a hiba pont a nem használt részbe esik, akkor még nem kéne kidobni.


Egy Sapphire 4850 512 megás kártya lenne, méghozzá a dual slot hűtős változat.


[link]


Nem találok ebből a kártyából 256 megáshoz való BIOS-t. Létezik ilyen kártya egyáltalán, érdemes vadászni? HD 4670 a legerősebb és leghasonlóbb, amihez 256 megás BIOS-t találok. De azon a GPU is más, kisebb az esélye, hogy működne.


Egyáltalán a kártya a BIOS-ból veszi az információt, hogy mennyi VRAM-ot használhat, vagy hardveres úton érzékeli?


Mi a helyzet egyes memória chipek fizikai eltávolításával? Mit szólna hozzá a kártya? El se indulna? Próbálná a semmit írni, és belehülyülne?


Ötleteket, tapasztalatokat szívesen várok. Még egyszer hangsúlyozom, ez egy nem használt, hibás kártya, és csak a kihívás miatt próbálom feltámasztani, van helyette másik. BIOS módosítás és flashelés területén otthon vagyok, sokszor csináltam már, ha nem is ilyen formában, ez nem akadály.



2012. jún. 13. 17:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!