Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő, ha a gép elfelejt...

MaXXeGee kérdése:

Mi a teendő, ha a gép elfelejti a bios beállításaokat?

Figyelt kérdés

Egy asus p4p800-x alaplap esetében minden áramtalanítást követően visszaáll az eredeti beállításokra. Pl dátum, idő, boot priority, stb stb ...

Az alaplapi gombelemet kicseréltem, de az új elemmel is ezt csinálja.

Ötletek?



2012. jún. 13. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alaplapon elvileg egy Lithium akku van ami feltöltődik. Biztos jó az elem amit beletettél? Ha halott az elem (=teljesen lemerült) akkor az Égiek sem töltik már fel neked. Próbálj szerezni egy mindenképp működő elemet, az lesz a jó.


Ezen felül persze nézd meg, hogy nincs-e rövidre zárva a BIOS reset jumpered az alaplapon. Ez csak két-három tüske esetenként egy jumperrel rajta, ennek pontos hollétét megnézheted az alaplap kézikönyvében, mert ez alaplaponként változik.

2012. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az elem ÚJ, amit beletettem, bár tény hogy ez a lap hosszú ideje állt, ezért is sejtettem hogy lehet vele ilyen gond, sajnos ez beigazolódott. A Cmos reset 1-2 állásban van, resetelni 2-3 állásban resetelne, tehát rövidre zárva sincs.
2012. jún. 13. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!