Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az az adapter? És a gyakorl...

Mi az az adapter? És a gyakorlatban mire jó?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az adapter egy átalakító berendezés, készülék, eszköz.

Millióféle van, ha tudnád konkretizálni a kérdést akkor lehet pontos választ is adni.

2012. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MaXXeGee ***** válasza:

Egy adott egység használatához szükséges illesztő. A feladata lehet az eszközök jelszintjének és egyéb elektromos jellemzőinek egymáshoz igazítása, illetve a kommunikációs protokollok közti fordítás biztosítása is.

Mondok egy egyszerű példát. Telefontöltő

2012. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Van egy asztali gépem, az érdekelne, hogy ez hol található meg benne és hogyan sérülhet (akár szoftveres akár hardveres úton)?

2012. jún. 10. 19:38
 4/6 MaXXeGee ***** válasza:

Ez így még mindig túl széleskörű, Lehet ez a hálózati adapter (LAN vagy WIFI kártya, bluetooth vagy infra adapter)

De említhetik a tápegységet is adapterként (bár nem jellemző)

Pontosan milyen adapterről lenne szó?

2012. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor a táp az, ami kell nekem. Olvasgattam neten, de nem nagyon találtam erről infót. Lazán behelyezett tápkábel (konnektorból a tápba) okozhat valamilyen problémát?
2012. jún. 10. 20:03
 6/6 anonim válasza:
Nagyon kis esély van a tápkábel meghibásodására.
2019. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!