Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A windows 7 32 bites verzió...

A windows 7 32 bites verzió tudja kezelni és felismeri a 4GB memóriát?

Figyelt kérdés

A kérdés fent adott:)Annyiban egészíteném ki, hogy a processzor támogatja a 64 bites verziót is. Akkor érdemesebb lenne 64 bites win7-et feltennem rá? Gyorsabb lenne 64 bitessel, jobban mennének esetleg rajta a programok, játékok?

A kérdést azért tettem fel, mert ha belépek a vezérlőpult-rendszer alkalmazásba, akkor ott azt írja, hogy Telepített memória(RAM):4GB (2,99GB használható)! Akkor ezek szerint a 32 bites rendszer miatt nem tudja használni mind a 4GB memóriát? A válaszokat előre is köszi:)



2012. jún. 9. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
32 bites Windows elvileg kb. 3,5 GB RAM-ot tud felhasználni. 4 GB és afelett már érdemes a 64 bitest feltelepíteni.
2012. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól írtad. Érdemes feltenni, a 64-est, de én nem érzékeltem változást...gondolom gépfüggő is a dolog.

A 32-es cakk-pakk 4GB címez...

2012. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MaXXeGee ***** válasza:
Nem lehet, hogy integrált VGA kártyád van, ami 1GB-ra van állítva, ezért használható csak 3GB a rendszermemóriából ?:) Vagy ha 4DB 1GB-os modul van, akkor az egyik hibás? Vagy alacsonyabb MHz-en menne, mint a másik 3, de manuálisan van beállítva, ezért nem ismeri fel? Elméletileg látnia, mind a 4GB-ot kellene :)
2012. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
gondolom azért csak 2,99 használható, mert még ott van 1GB vram.
2012. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mint írtátok a 32bit csak 3.5Gb memóriát tud kezelni.

Azonban ha a videó kártya 1Gb-ot használ akkor csak 2.5Gb-nak szabadna maradnia.


Én inkább azt mondanám, hogy 4Gb memóriád van a gépben, ebből 3.5-öt lát a 32bites Windows, és van egy videó kártyád 512Mb Rammal, így már összejön a 2.99Gb szabad memória.


Ha nincs égető szükséged a 64 bitre akkor ne telepítsd újra a géped. Várd meg amíg annyira megadja magát, hogy csak ez segíthet és akkor már 64 biteset telepíts.

Én most 64 bites Win7-et használok, 4Gb Rammal, van összehasonlítási alapom. Nincs akkora különbség gyorsaságban hogy megérné csak ezért újratelepíteni. Ráadásul a 4Gb-ot még soha nem használta ki a Win7, pedig időnként dolgozik rendesen. Még a 3Gb-ot sem sikerült elérnem, pedig próbálkoztam már vele szándékosan, hogy mik azok az együtt dolgozó programok amik ezt meg tudnák tölteni.

2012. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előzőhöz hozzáadva, nagyrész azért nem használja fel mind a 4GB elérhető memóriát, mert úgy volt tervezve. Nem is lenne előnyös, ha 70-80% használtság fölé esik a RAM, akkor már általában problémák lépnek fel.


Ott van még a SWAP is, általában optimalizálja magát a rendszer még akkor is ha nincs elegendő memória. Ha meg 3GB-nál több memóriát használsz akkor nagy valószínűséggel már pazarolsz, vagy direkt arra mész. Video renderelés, tömörítés, Photoshop 5000x5000 felbontással és több száz layerrel, web böngésző ezer tab-el, stb. Anélkül nem is szabadna fölé esnie.

2012. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cipi8 ***** válasza:

Nekem 2*2GB os Kingmax ramom van Dual-ba és nekem is csak 3,37GB amit ténylegesen felhasználhatok de ez tényleg a 32 bites WIN7 memória méret korlátja miatt van a VGA-m nem integrált és nem is rendelkezik a lapom integrált videó chippel. De azért hogy a gép kijelezze hogy ténylegesen 4,096 GB áll a rendelkezésem re azért nem rakok fel 64 bitest mert nincs kedvem szarakodni a dupla Program Files mappákkal meg a progikkal vacakolni hogy megy-e 64-en, azért is feleslegesnek tartom mert olyan 30-35% os ram használattal beéri a gépem.


A 2.99 neked szerintem az integrált VGA miatt van hibás memória modult meg a win7 azonnal kiszúja. Azt nem lehet nem észre venni!

2012. jún. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz integrált VGA, hogy csak 2.99 GB-ot tudjon használni a gép. Akkor is ennyit ír ki ás használ, ha nem integrált hanem saját memóriás a VGA-d. Ha kell mind a 4 GB, akkor 64 bites kell...
2012. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes..... 32 Bites rendszerem van,. és 4GB ram van a gépembe, és nem írja hogy csak 3,5 GB használható. Bár nekem a videókártya 1GB, de fizikai, tehát kivehető, nem alaplapi...
2016. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!