Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ajánlotok gépösszera...

Szabó Gy kérdése:

Miért nem ajánlotok gépösszerakásnál CPU hűtőt?

Figyelt kérdés

Erős,komoly és jó konfigokat raktok össze,sokszor jelentős összegekért,de proci hűtőt igencsak ritkán látok.Egy kezemen megtudom számolni.

Ám amint egy kérdésnél szóba kerül egy processzor és a hőfok,automatikusan mindenki azt írja,hogy a gyári sürgősen le kell cserélni,mert....és itt jönnek a különböző indokok.Ezt írni kellene a gépajánlatnál is.

Egy jó hűtő 6-7000-nél kezdődik.Ezt is bele kellene kalkulálni a keretbe,nem?


2012. jún. 6. 17:27
 1/8 Rambo75 ***** válasza:

Ha nem huzza, nem zavarja ha hangosabb(AMD hutok) akkor eleg nekik.

Ha huzni akarja, meg netan zavarna a hang, akkor ezt meg is emliti az illeto a kerdesBEN.

2012. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az itt összeállított gépek legtöbbje játékra kell, amihez videokártya, amihez legtöbbször elég egy alapórajeles CPU.

Én mindig próbálok nem hangos AMD hűtőt CPU-t ajánlani, így ha nem akarja húzni, jó a gyári. Az Intelnél meg csak a "k" procikat lehet húzni, és a legtöbb ajánlott Inteles játékgépben i5 2300 van, amit nem lehet OC. Ha az usert zavarja a hang, vagy húzni akarja, majd vesz hozzá.

2012. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MEllesleg, ha a gyári mellett OC nélkül tönkremegy szó nélkül hozzá vágnak egy másikat... (ÉS ilyen nem sűrűn van... A gyári hűtőnek tudnia kell a procit megfelelő hőmérsékleten tartani alap beállításokkal.) Egyébként azért fontos szerintem sokaknak a hűtő, hogy csendes legyen a gép, az OC legtöbb esetben másodlagos szempont.:)
2012. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem húztam a procimat,csak filmet konvertáltam és a gyári hűtő nem volt elég.Lecseréltem,de számítottam is rá,hogy cserélni kell.Sokat olvasom itt a kérdéseket és válaszokat,így nem ért meglepetés,de szerintem ajánlani kellene hűtőt is.Akik itt értenek hozzá tudják,hogy meghálálja magát egy jó hűtő és a kérdező sem kap hiányos ajánlatot.Végül is itt nem a DVD író színéről van szó!
2012. jún. 6. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint írták, egy gyári hűtő elég a CPU mellé, amíg alapon van. Ha túlmelegszik, az már lehet a rosszul beállított PWM/BIOS miatt is. Milyen procid van?
2012. jún. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyári hütöt meg adja el vagy hogy?

oem procikat nem sürün áruknak (amihez nincs hütö)

szóval

és már leirták

mai procikhoz azért a gyárihütö nem egy ócska darab maximum hangos

szóval nem kel

de ha tuningos gép akor sokszor ot a hütö

és ha nem tuningos akor ritka de akor is látni

2012. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manesz ***** válasza:
én a gyári hűtőből a monitorom aljára csináltam egy USB-s hűtőt magamnak.
2012. jún. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alap felhasználásra semmi gond nincs a gyári hűtéssel, ha az lenne, akkor nem adnák hozzá. Játékok mellett általában nincs kihasználva a processzor teljesen, és nem melegszik fel olyan szinten, hogy az káros lenne. Ráadásul szerintem az intel hűtők nem is különösebben hangosak, korábbi AMD hűtőkre volt panasz, de az sem vészes.


Tuningolásnál, és erősen processzorigényes programoknál jó ha van hosszú távon egy jobb fajta hűtés, de ez a felhasználók nagy részét nem érinti, nekik elég a gyári hűtés is.

2012. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!