Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen cpu hűtőt vegyek?...

Milyen cpu hűtőt vegyek? Érdemes-e?

Figyelt kérdés
Intel i5 2500K cpu-m van MSI 6970es TwinFrozr2 kártyával, és néha a gép spontán kikapcsol, illetve eléggé forró szokott lenni nagy rendszerigény mellett. Hőmérsékletmérő program viszont folyton teljesen normális hőt mutat, a VGA hőkijelzője zölden világít mindig, a cpu környékén viszont forró a gép, csak a gyári ventilátor van hozzá, plusz egy ilyen 1500Ft-os propeller. Gondolom a túlhevülés miatt kapcsol ki, mert vírus nem lehet, milyen hűtőt érdemes hozzá venni?

2012. jún. 3. 15:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nemtudom, a PCX-nél lett fél éve összreakva, azóta nem csináltam vele semmit. Viszont most megnéztem a tápkábelt, kicsit megnyomtam és kikapcsolt a gép, illetve ha mozgatom, serceg... Ezt akkor elvileg visszaveszik ha visszaviszem?

Ettől függetlenül gyanítom hogy nem emiatt állt le ma 2szer is a gép, mert nem volt mozgatva, és máskor magától csak úgy nem szokott, szóval beszerzek egy hűtőt is...

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2012. jún. 3. 17:07
 12/19 anonim ***** válasza:
Táppal nem érdemes játszani/spórolni rajta, úgyhogy mindenképp kezdj vele valamit. A pasztát meg te is meg tudod nézni, ha már nagyon össze van száradva érdemes lecserélni, bár fél év nem sok idő.
2012. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Atól még amilyat ált le hogy nem volt mozgatva

szerintem egyértelmü hogy tápal let valami baj

ha találsz XFX 550W ot az jó vétel pl.

hát nézesd meg garancia szervizel amugy

biztos viszaveszik ha nem kenek rád valamit (hogy te teted tönkre)

2012. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 alex25 ***** válasza:
Inkább FSP Hexa-t vagy Chieftec-et mint XFX-et!
2012. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

mért? ha talál nagyon jó vétel

de persze egy 500W os Hexa agy CTG is jó hozá

csak ami most ven neki az is 20-30 ezer forintos táp

szóval talán hasonló árban de még minöségibb jobb lene

corsair jobb szériái pl. még szintén

vagy ha seasonicban van 500w os jóféle törhetö áron


de pl fsp aurorum gold nem éri meg

2012. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A tápot szerintem kicserélik (gondolom egy ugyanolyanra) vagy megjavítják, mivel még garanciális, én meg nem csináltam vele semmit. De beszerzek egy hűtőt is, azóta most direkt nem játszom és nem is kapcsolt ki, szóval gondolom tényleg a hűtéssel lehetett összefüggésben a többszöri játék közbeni leállás...
2012. jún. 3. 21:54
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Gépem többször leállt/monitor kikapcsolt (csak játék közben), táp ki lett cserélve (codegenről chieftecre) és azóta no problem.
2012. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A szervizben mondtak még egy tippet, hogy nézem meg másik tápkábellel, mert lehet hogy csak az a rossz... és tényleg. Másik kábellel hibátlanul megy, akárhogy mozgatom, nem kapcsol ki, még szerencse, mert a táp javítása 1-2 hét lett volna, és nem adtak volna addig póttápot...
2012. jún. 4. 18:37
 19/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, lehet, hogy nálam is ez volt a gond akkor. Bár így visszagondolva örülök, hogy lecseréltem a tápot.
2012. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!