Hogy a fenébe lehet manipulálni egy nyomtatót, hogy bármivel dolgozzon?
Figyelt kérdés
"A következő generáció, egy tizenötmillió forintos gipszporos nyomtató 2001 táján érkezett a céghez. Ez már 100 mikronos pontosságra volt képes, és az alapját egy hagyományos tintasugaras HP nyomtató képezte, amely azonban a tinta helyett ragasztót nyomott a kifújt gipszporra. Ennek a megoldásnak az volt a hátránya, hogy a kész modell nagyon törékeny, porózus volt, ezért át kellett itatni műgyantával ahhoz, hogy megszilárduljon. Ezt a megoldást még a Debreceni Tudományegyetem egyik tanszékén használják napjainkban is."
2012. jún. 2. 21:27
1/4 anonim válasza:
Egyénileg írt szoftverrel, driverrel, és persze komoly mérnöki tudással. Aki azt úgy átalakította, valószínűleg maga is könnyen megtervezne bármilyen nyomtatót.
2/4 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk csak más tintáról lenne szó?
Van egy régi hp nyomtatóm, de csak saját tintával dolgozik, ha mást töltök bele (pl uv festéket) nem érzékeli...
2012. jún. 2. 21:34
3/4 anonim válasza:
Én nem vagyok mérnök, hogy erre választ tudja adni, de mondjuk logikus megoldás lenne, ha pl. mérné a tinta elektromos ellenállását, sűrűségét, tömegét, vagy hasonló értéket, amit megfelelő adalékanyaggal adott tartományra lőnek be.
4/4 A kérdező kommentje:
Ez már nekem is megfordult a fejemben.
2012. jún. 2. 21:40
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!