Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD processzorok tényleg...

Az AMD processzorok tényleg olyan rosszak, mint aminek sokan mondják azokat?

Figyelt kérdés

Olyanokat hallottam, az AMD processzorokról, hogy miután lejár a garancia, azután hamar elromlanak.

Ráadásul tényleg nem olyan jó a teljesítményük az Intel processzorokhoz képest?



2012. jún. 2. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Meg nagyon melegszenek.
2012. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát figyelj, a gépembe az AMD proci 6,5 éves és még mindig bírja. Az meg tény hogy az AMD mindig is egy picivel az Intel mögött kullogott. De egy átlagfelhasználói számítógépbe egy AMD simán megállja a helyét.
2012. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én meg azt hallottam, hogy idén péntek 13-ra esik szilveszter.
2012. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Istenem. Ki traktálta hülyeségekkel a fejedet? Ez mind hülyeség.


"Ráadásul tényleg nem olyan jó a teljesítményük az Intel processzorokhoz képest?"


Most nem mindegy melyik két processzort hasonlítjuk össze. Azonos árkategóriában van ahol az AMD jobb, van ahol az Intel. Ennyi.

2012. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az meg tény hogy az AMD mindig is egy picivel az Intel mögött kullogott."


Hülyeség, tényként beállítani meg méginkább az. Az Athlonok idejében pl. a Pentium 4-eseknek esélyük sem volt.

2012. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyengébbek az Intel processzorainál. Árkategórián belül éppenséggel inkább erősebbek, jobbak. Kivételek mindig vannak, de ez igaz a többségre. Az a tévhit, hogy gyengébbek onnan terjedt el, hogy az erősebb Intel prociknak nincs AMD "párja", és ezért az alsóbb kategóriásakkal versenyeztetik őket.


Az elromlás baromság, a melegedés szintén. Volt már dolgom pár AMD procival, és mindet az egekig lehetett húzni gyári hűtővel, túlmelegedés nélkül. Alapjáraton meg aztán főleg nem melegszenek túl. Persze rendesen kell rárakni a hűtőt, rendesen pasztázni kell, és nem utolsósorban rendes tápegységről kell meghajtani. Enélkül bármelyik túlmelegszik és tönkre megy. Tönkre menni is csak egyet láttam eddig, az a kezemből esett ki, és kitört egy lába. Persze az AMD hibája...

2012. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Talán egy baj van velük nagyon hangos a gyári hűtőjük,bár ez relatív. De ár/érték arányba sokkal jobbak mint az intel.
2012. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget..OMG.

Tartósságra semmi gond az AMD procikkal. A processzor az az alkatrész, ami a legritkábban megy tönkre (esetleg közvetetten az alaplap, hűtés vagy a táp hibájából adódóan).

Sok konfigot láttam 6-8 éves AMD procikkal szaladgálni.

Az meg, hogy melegszenek az sem feltétlenül igaz (melyik modell pontosan). Volt idő, amikor az AMD volt éveken keresztül a teljesítmény/fogyasztás bajnok. '99-2004 között még éles volt a verseny, de amikor már az Intel látszott elrugaszkodni, akkor az Athlon 64-gyel, majd 2005-ben az X2-vel az AMD igencsak fölényben volt, tartósan! 2006 közepétől a Core 2 szériával sikerült az Intelnek ismét előnybe kerülnie, ami csak a jóval később megjelent Phenom II prociknak sikerült nagyjából behozni. Az Intel azóta viszont a harmnadik generációs Core i szériájával hódít és valóban jobb megoldásokat kínálnak. Természetesen az otthoni felhasználónak nem az az érdekes, hogy kinek a terméke ül a trónon, hanem, hogy a pénzéért melyikkel csinál jobb vásárt. Az elmúlt sok évben szerintem az AMD is sokat tett az asztalra, ráadásul az APU egységeik is igéretesek. Az, hogy sokat fogyaszt, meg kizárólag modell függő illetve jó hűtővel könnyen orvosolható. Sajnos az AMD procikról sok tévhit meg hülyeség terjed, egyáltalán nem kell tőlük félni, megbízhatóak és teszik a dolgukat (általában az árukért jól megdolgoznak). Természetesen akinek van 40-50k-ja (vagy több) procira, annak most mindenképpen Intelt érdemesebb vennie.

2012. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek alapján szerintem egy AMD processzorra fogok beruházni, ha újítom a gépemet.

2012. jún. 2. 14:29
 10/14 Panda Péter ***** válasza:
100%

normál használat közben (értsd: tuning nélkül) talán a processzor hibásodik meg a leges legritkábban, legyen akár intel akár AMD.

a teljesítményükkel sincs gond, sokan túldramatizálnak néhány százaléknyi különbségeket. amiben letagadhatatlanul rosszabbak a konkurenciához képest, az inkább a teljesítmény/fogyasztás arány, vagyis azonos teljesítmény mellett az AMD processzorok általában valamivel többet fogyasztanak, persze ez erősen modellfüggő (illetve a konkurencia ebben nagyon erős). a nagyobb fogyasztással együtt jár a nagyobb hőtermelés is, de ez egy normális hűtővel abszolút menedzselhető.

2012. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!