Az AMD processzorok tényleg olyan rosszak, mint aminek sokan mondják azokat?
Olyanokat hallottam, az AMD processzorokról, hogy miután lejár a garancia, azután hamar elromlanak.
Ráadásul tényleg nem olyan jó a teljesítményük az Intel processzorokhoz képest?
Istenem. Ki traktálta hülyeségekkel a fejedet? Ez mind hülyeség.
"Ráadásul tényleg nem olyan jó a teljesítményük az Intel processzorokhoz képest?"
Most nem mindegy melyik két processzort hasonlítjuk össze. Azonos árkategóriában van ahol az AMD jobb, van ahol az Intel. Ennyi.
"Az meg tény hogy az AMD mindig is egy picivel az Intel mögött kullogott."
Hülyeség, tényként beállítani meg méginkább az. Az Athlonok idejében pl. a Pentium 4-eseknek esélyük sem volt.
Nem gyengébbek az Intel processzorainál. Árkategórián belül éppenséggel inkább erősebbek, jobbak. Kivételek mindig vannak, de ez igaz a többségre. Az a tévhit, hogy gyengébbek onnan terjedt el, hogy az erősebb Intel prociknak nincs AMD "párja", és ezért az alsóbb kategóriásakkal versenyeztetik őket.
Az elromlás baromság, a melegedés szintén. Volt már dolgom pár AMD procival, és mindet az egekig lehetett húzni gyári hűtővel, túlmelegedés nélkül. Alapjáraton meg aztán főleg nem melegszenek túl. Persze rendesen kell rárakni a hűtőt, rendesen pasztázni kell, és nem utolsósorban rendes tápegységről kell meghajtani. Enélkül bármelyik túlmelegszik és tönkre megy. Tönkre menni is csak egyet láttam eddig, az a kezemből esett ki, és kitört egy lába. Persze az AMD hibája...
Ennyi hülyeséget..OMG.
Tartósságra semmi gond az AMD procikkal. A processzor az az alkatrész, ami a legritkábban megy tönkre (esetleg közvetetten az alaplap, hűtés vagy a táp hibájából adódóan).
Sok konfigot láttam 6-8 éves AMD procikkal szaladgálni.
Az meg, hogy melegszenek az sem feltétlenül igaz (melyik modell pontosan). Volt idő, amikor az AMD volt éveken keresztül a teljesítmény/fogyasztás bajnok. '99-2004 között még éles volt a verseny, de amikor már az Intel látszott elrugaszkodni, akkor az Athlon 64-gyel, majd 2005-ben az X2-vel az AMD igencsak fölényben volt, tartósan! 2006 közepétől a Core 2 szériával sikerült az Intelnek ismét előnybe kerülnie, ami csak a jóval később megjelent Phenom II prociknak sikerült nagyjából behozni. Az Intel azóta viszont a harmnadik generációs Core i szériájával hódít és valóban jobb megoldásokat kínálnak. Természetesen az otthoni felhasználónak nem az az érdekes, hogy kinek a terméke ül a trónon, hanem, hogy a pénzéért melyikkel csinál jobb vásárt. Az elmúlt sok évben szerintem az AMD is sokat tett az asztalra, ráadásul az APU egységeik is igéretesek. Az, hogy sokat fogyaszt, meg kizárólag modell függő illetve jó hűtővel könnyen orvosolható. Sajnos az AMD procikról sok tévhit meg hülyeség terjed, egyáltalán nem kell tőlük félni, megbízhatóak és teszik a dolgukat (általában az árukért jól megdolgoznak). Természetesen akinek van 40-50k-ja (vagy több) procira, annak most mindenképpen Intelt érdemesebb vennie.
Köszönöm a válaszokat!
Ezek alapján szerintem egy AMD processzorra fogok beruházni, ha újítom a gépemet.
normál használat közben (értsd: tuning nélkül) talán a processzor hibásodik meg a leges legritkábban, legyen akár intel akár AMD.
a teljesítményükkel sincs gond, sokan túldramatizálnak néhány százaléknyi különbségeket. amiben letagadhatatlanul rosszabbak a konkurenciához képest, az inkább a teljesítmény/fogyasztás arány, vagyis azonos teljesítmény mellett az AMD processzorok általában valamivel többet fogyasztanak, persze ez erősen modellfüggő (illetve a konkurencia ebben nagyon erős). a nagyobb fogyasztással együtt jár a nagyobb hőtermelés is, de ez egy normális hűtővel abszolút menedzselhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!