Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WDIDLE3. EXE programmal...

WDIDLE3. EXE programmal valakinek már sikerült a WD notebook HDD-jének idle timer-ét átállítani? Ha elrontotta azt is írja le!

Figyelt kérdés

Aki tudja miről van szó és megcsinálta, az tudja, és írja le legyen szíves :]


Ja, és APM nem érdekel, kizárólag wdidle3.exe-vel történő átállítás!


Kösz!



2012. máj. 31. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre sikerült. Két HDD van a laptopban, a másikat békén hagyta. Nem növeltem a 8 másodpercet 3 percre vagy többre, alapból végtelenre állítottam. Mindez kb. egy éve történt, eddig hibamentesen működik. (WD10TPVT)
2012. máj. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Melyik volt a másik amelyikhez nem nyúlt?

Nekem egy WD7500BPVT-m van.

(sry. elfelejtettem leírni)

2012. máj. 31. 02:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a végtelen az hogy sikerült? Mert tudtommal a /D kapcsoló az 3720 másodpercre azaz 62 percre állítja, ezt egy WD10EADS alapján tapasztaltam.
2012. máj. 31. 02:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, egyes típusoknál kikapcsolja, más típusoknál pedig a lehető legnagyobb értékre állítja, ami 3720 másodperc. Emlékeim szerint nekem "disabled"-en van, azaz ki van kapcsolva. Ennek megfelelően soha nem hallok kattogást, vagy bármit, amit a fej parkolásakor hallanom kellene.
2012. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


A HDD SMART-jában a Load/Unload Cycle Count-nál írja szám szerint a pakolgatásokat amiket jó esetben csak ki-be kapcsolásnál ejt meg a HDD.


Esetleg még le tudnád írni a típusát annak, amelyiknél nem sikerült kivitelezni az állítást?

2012. máj. 31. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Le tudom írni, de lényegtelen mivel Seagate. Ahhoz még jó, hogy nem nyúl.
2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja, hát ahhoz persze.. :)

Meg az én WD3200AAKS-emhez sem amiben abszolút nincs ilyen feature a kikapcsoláskori fejparkoláson kívül.


Hát köszi még egyszer az infót, mentem a fontosakat aztán megpróbálom átállítani, majd beszámolok...

2012. máj. 31. 19:54
 8/9 A kérdező kommentje:

sikerült belőni 62 percre, kellett neki egy gép kikapcsolás és újra bekapcsolás aztán már az új beállítás szerint működött.


[link]


Köszi a válaszokat!

2012. máj. 31. 23:41
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2012. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!