Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Inteles vagy AMD-s konfig legyen?

Inteles vagy AMD-s konfig legyen?

Figyelt kérdés

melyik a jobb játékra? filmet is néznék rajta , neteznék stb de leginkább játék a cél. szóval az első:ASROCK 970DE3/U3S3

AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition

FSP Hexa 400W

KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz

SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002

NEC AD-7280S Fekete OEM

VTX3D VX7850 2GBD5-2DH PCIE

ASUS VH228D

A4TECH X-710BK

LOGITECH Media Keyboard K200

GIGABYTE GZ-X4 fekete-piros -- ez megfelelő ház? mert én választottam, és nem tudom, hogy a hely stb megfelel-e .

Összesen: 200.000 Ft körül.


másik:


ASUS VH228D

A4TECH X-710BK

A4TECH KR85 USB Fekete

INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX

ASROCK H61M/U3S3

KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz

FSP Hexa 500W

HÁZ UGYANAZ, MINT ELŐBBI KONFIGBAN, NEM TUDOM, MEGFELELŐ-e

SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002

ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 PCIE

NEC AD-7280S Fekete OEM

Összesen: 200.000 Ft körül.


2012. máj. 30. 21:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Fő cél a játék,és nem "munka" ! Arra pedig tökéletesen megfelel az AMD-s konfig amit össze írt! Tök mindegy hogy játékok alatt AMD vagy Intel CPU számol,nem fogja érezni a különbséget! Az első konfigban jobb a VGA,én azt választanám a kettő közül!
2012. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Valor ***** válasza:

"Tök mindegy hogy játékok alatt AMD vagy Intel CPU számol,nem fogja érezni a különbséget" - Aham, persze hogy nem fogja megérezni, egészen addig, amíg el nem indít egy GameBryo engine-es (Oblvion, Skyrim), Frostbite2-es (BFBC2.BF3) játékot, vagy szinte bármit, ami komolyan használja a CPU-t. Az X4 965 és az i5 2300 nincs is egy kategóriában teljesítmény szempontjából, de ha nekem nem hiszel: [link]

Egyébként nem Intel fanboy-kodás az, ha az ember tényeket közöl. Az Intel jelenleg gyorsabb, érzehetően gyorsabb, csak meg kell fizetni. (BTW jelenleg ezt az üzenetet egy AMD PIIX4 955BE-s rendszerről írom, minden nap használom, tudom, hogy mennyire gyenge az egész PhenomII termékvonal.)

2012. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom a VGA limit fogalma manapság nem divat...

HD 7850-et full HD-re vesz az épeszű ember vagy fölé. Ott már a játékokkal VGA limit lesz, ergo egy i5 2300 2-3 2 fps-el hoz többet a maxhoz. Szóval ilyen szempontból nem fog kijönni a különbség.


"Az X4 965 és az i5 2300 nincs is egy kategóriában teljesítmény szempontjából"

Khm...ár szempontjából sincs egy kategóriába.


" tudom, hogy mennyire gyenge az egész PhenomII termékvonal"

Ez viszonyítás alapja, hogy mihez gyenge. Egy sandy/ivy i7-hez kár is hasonlítani, mert semmiben se egy kategória, de játékra a fent említett Phenom II X4 965 elég is lesz.

2012. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:09 Hart válaszával értek egyet!! De mielőtt azt hinné bárki is hogy akkor "mi" AMD "fanok" vagyunk elárulom hogy nekem is inteles gépem van! Az hogy a phenom IIx4 széria nagyon gyenge?!... Mindenki tudja hogy az intel jobb gyorsabb,de könyörgöm... értsétek már meg!! Ha valaki "aprópénzért " vesz gépet annak tökéletesen elég az AMD. Az hogy a phenom bf3-ban 5-10 fps-es kevesebbet számol majd az nem hiszem hogy érdekli majd a pc tulajt,lényeg hogy játszható legyen. Aki meg annyira full HD maximix-ben akar hadakozni a bf3-ban az úgyis megveszi az intelt! Egyébként Hart említett valamit. A vga hamarabb lesz limites mint egy phenom cpu (955,965be)!
2012. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
1x kell belefektetni normálisan, utána nem kell jó sokáig. Így inkább Intel, mint AMD.
2012. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ez a kijelentés azzal egyenrangú, hogy az intel időtállóbb.

Ezt az APU-k elterjedésének küszöbén kissé merész kijelentésnek érzem, meg amúgy is.

2012. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az előző gépem 7 éves volt, tökéletesen elfutott minden vele, még a skyrim is, pedig win7 alatt Pentium D 3ghz proci meg egy geforce 8600Gt 512mb (+1gb ram) ment a gépezet...Most egy Intel I5 2500k-val például sokáig nem kell aggódni emiatt...Gyerünk szavazzatok csak le! Akkor is megmondom a véleményem!
2012. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Más a helyzet. HA minden úgy megy az APU-kal mint ahogy el van tervezve, akkor a klasszikus CPU megoldásoknak vége. A gyártók is ráálltak erre, a Vishera lesz az utolsó GPU nélkül érkező CPU.


Amúgy meg szép az amit írsz, de miből gondolod, hogy egy hasonló tudású AMD-vel nem ugyan ott lettél volna 7 év után?

Amúgy én nem szavaztalak le, nincs miért, ez az egyéni véleményed és kész.

2012. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Valor ***** válasza:

Sokan (én is) elkövetik/elkövették azt a hibát, hogy valamelyik része a gépnek nincs azonos erősségben a többi alkatrésszel, főleg költségkímélésből/pénzhiányból adódóan. Gyenge proci, erős VGA, vagy fordítva sosem jó megoldás.

A kérdezőnek konkrétan a következőket javaslom: Vedd meg az Inteles konfigot, de 7850-es VGA-val (ha kell, gyűjts még rá, nincs hatalmas árbeli eltérés a két vga között), aztán a későbbiekben egy SSD vásárlását is tervezd be, és akkor lesz egy jó gamer konfigod.

OFF: a VGA és CPU limit igencsak beállítás és alkalmazásfüggő: Személyes tapasztalat a 955BE-vel kapcsolatban, hogy vidáman elkattog mindenhol, de már egy VLC a háttérben úgy megterheli őkelmét, hogy a BF3 erőteljes laggolásba fullad. :)

A jövő egyébként egyértelműen az APU-ban van, de jelenleg az Ivy-k grafikai teljesítménye játékos szempontból teljesen felejtős.

2012. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"a VGA és CPU limit igencsak beállítás és alkalmazásfüggő"

Ezt senki nem vonja kétségbe, de egy HD 7850-et az ember full HD-re vesz(vagy felé, aki meg nem az szinte megérdemli a CPU limitet) és nem minden fog játszani. Sajna a ami optimalizálatlan konzol port szutykok mellett ott simán VGA limit lesz. Az meg megint más kérdés, hogy mi megy a háttérbe. Leginkább semmi se menjen.

Amit meg írtál az a jelenséget még az én i5 2500K-m is tudja produkálni.


"az Ivy-k grafikai teljesítménye játékos szempontból teljesen felejtős."

Az ivy GPU frontos egy vicc. A HD 4000-es már multimédiára oké, de ebből a szempontból az AMD mindenképp előrébb van.

A brazos is a saját szegmensében egyeduralkodó. A Llano más tészta, első eresztés volt, valószínűleg a Trinity lesz a nagy durranás. GPU fronton meg ha csak egy A8-as viszonyítjuk kitűnik, hogy ebben az intel jelenleg alázva lesz. Amúgy én magam kissé előre szaladtam bevallom, de mivel mindenen nagy gyártó APU-kat fog gyártani, és ezentúl aki intel alá programoz az AMD alá is fog...

A következő gen megint érdekes lehet, bár nem hiszem, hogy a haswell GPU frontos tud majd valamit mutatni az ellen amikor a kaveri képében a GCN APU-ba költözik.


Persze az tényleg jó ha egy i5 2300+ HD 7850 kombóval meg lehetne oldani, ez tagadhatatlan, de ez is plusz pénz.

Ja és igen, SSD-ben egyet értek, egy jó SSD(mint pl Samu 830, vagy Corsair Force GT) sokat dob egy rendszeren.

2012. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!