Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártya az alaplapról...

A videókártya az alaplapról kapja a táplálást, vagy külön kábelt kell hozzá csatlakoztatni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrétum kell

"újabaknak és áramigényeseknek" már kell

rajta van az áram csatlakozó akor és adnak is hozá

.

pontos videokártya nem ártana

és pontos tápegység sem...

2012. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 cipi8 ***** válasza:
Az újabb kártyáknak szükségük van külön tápellátásra, más kép nem is működnének mert ezeknek már komoly áramfelvétele van a nagyobb teljesítmény miatt amit már a PCI E. csati nem tud biztosítani. Általában 6 vagy 6+2 tűs csatlakozóval rendelkeznek a mai tápok már rendelkeznek ilyennel. Ezért van meghatározva hogy minimum hány W-os táp kell neki minőségi persze nem ilyen 4,5,6 ezer Ft-os gányolt vackok. Minőségi 400 vagy 500W-ossal már szépen üzemelnek.
2012. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel a pcie csatlakozó 70w-ot tud leadni maximum.
2012. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, kártyafüggő. Az erősebb kártyák többet fogyasztanak, így szükségük van külön tápellátásra. A PCI-expresz szabvány, ha jól tudom 75W teljesítményt tud leadni. A legerősebb kártya, ami jelenleg üzemel tápcsatlakozó nélkül, a HD7750. Persze a fogyasztás nem csak a számítási teljesítménytől függ.


A szófosást félretéve, annak a kártyának kell külön tápkábel, amin van külön tápcsatlakozó, de a villamos teljesítményigénye egy részét azok is az alaplapon keresztül elégítik ki.

2012. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valóban kártyafüggő, de ahhoz, hogy új-e, semmi köze. Pl. a 9800 pro egy majd' 10 éves cucc, és mégis kell neki külön áram.
2012. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amd radeon hd 7850.a francba.rendeltem egy gepet es egy ilyen videokartyat es ezt a tapot:raidmax rmx-500w12.felkotom magam,hogyha nem lesz jo.szerintetek jo e?ha nem vissza kell mondjam a rendelest.
2012. máj. 30. 09:04
 7/10 cipi8 ***** válasza:
Akkor kezd el mert ezen nincs, de a veszel átalakítót, normálisabbat nem találtál?
2012. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
MáskorElőbb kérdezz aztán vegyél. Remélem az a táp nem fogja elcseszni a VGA-dat.
2012. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Raidmax nem táp, hanem hulladék.

Valaki egyszer így fogalmazta meg ezen az oldalon:

"Jajj. Attól én jobbat rakok öszse itthon 2 kiló kenyérből egy doboz ropiból meg egy lábasból."

2012. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cipi8 ***** válasza:
Jól mondja az előttem lévő szerintem még McGyver is komolyabbat rakna össze egy joghurtos kupából meg 2 gemkapocsból. Olcsó és megbízható táp ami nem drága de a teljesítménye az tényleges az az FSP HEXA 400W, 8000Ft-tól lehet kapni csupán 2-3000 FT-tal több mint a sok gagyi vacak. De a tápon nem szabad spórolni és olcsót venni. Gondolj csak bele hogy ez az alkatrész látja el az egész gépedet árammal és jobb esetben még meg is védi a túlfesztől és a rövidzártól, na egy olcsó M-Tech, Mercury, Codegen stb. ezek nem fogják!
2012. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!