Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha víz alá rakjuk a wincestert...

Ha víz alá rakjuk a wincestert, azt már nem éli túl, ugye?

Figyelt kérdés
Elromlott a gépem. Gondoltam, hogy szétszedem, és megbütykölöm, de a húgom nagyon okosa fogta a wincestert és a csap alá tette... Azóta nem merem visszarakni a gépbe, mert nem akarom, hogy valami nagyobb kárt tegyen benne.
2012. máj. 29. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a belseje légmenteen zárt, oda sztem nem folyik be a víz. Kivül az elektronikát meg a csatlakozókat el lehet áztatni, de kiszárítás után működhet. Nyilván vizesen nem ajánlott áram alá helyezni. Szárítsd ki alaposan (akár hajszárítóval is rásegíthetsz finoman) és próbáld ki.
2012. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először szárítsd ki, aztán várj 1 hetet és aztán meg szárítsd ki, és után majd valamikor tedd vissza.
2012. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem semmilyen hőnek ne tedd ki, mert tönkremehet. Tehát hajszárítónak se. Le kell törölni kívülről amit lehet, aztán száraz helyre tenni sokáig.
2012. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy finoman...hajszárítóval nem forrósítsa fel a HDD-t, de picit meg lehet fújni távolról vagy még inkább hűvös üzemmódban, hogy ne kellejen napokat várni (mondjuk 1 napra legalább én is félretenném, de időnként megfújkálnám egy kis hűs, alig langyos szellővel).
2012. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy a HDD légmentesen lenne lezárva. Sőt, a legtöbb típuson van légzőnyílás.

A HDD olvasófeje a tányérok fölött kialakult légpárnára fekszik rá. A légzőnyílás szűrői a port kiszűrik, de a vizet nem feltétlen. Kürt kft-nek volt olyan esete, hogy elárasztott pincéből hoztak fel gépeket és a HDD belseje tele volt vízzel.


Javaslom, hogy szárítsd ki, amennyire csak tudod. Meleg, száraz helyre tedd (40-50 fok még nem árt neki) és hagyd ott jó darabig. Ha szerencséd van, nem sok víz jutott be és az elpárolog.

Aztán mikor már jól kiszáradt, tedd bele egy olyan gépbe, amit nem sajnálsz, ha esetleg tönkremegy, aztán ha működik, iszonyatos iramban kezdj el lementeni róla mindent.

A húgodnak meg adj egy jól irányzott testvéri seggberúgást. :D

2012. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó írja jól. Semmi légmentes lezárás nincs, hanem még lyukak is vannak rajta...
2012. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a legkisebb porszem is nagy károkat tud tenni a gépezetben, így azért akkora lyukak nem lehetnek rajta. Mondjuk elhiszem, hogy be tud folyni a víz és nem zárt légmentesen, de azért elképzelhető, hogy nem ment bele víz ha csak meglocsolgatta (ha már víz alá nyomta vagy fél óráig öntözte, akkor az már nagy gáz.
2012. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!