Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb Windows 7?

Melyik a legjobb Windows 7?

Figyelt kérdés

- Windows 7 Home Premium

- Windows 7 Professional

- Windows 7 Enterprise

- Windows 7 Ultimate


Ugyebár az Ultimate a legbővebb kiadás, de a sok csilivili, nem-megy a teljesítmény rovására? Ugyanis nekem az kéne amelyikkel a legjobb teljesítményt tudnám elérni.


Otthoni felhasználásra, de elég kemény munkákra, és játékokra.


Köszönöm szépen a válaszokat, szép napot!



2012. máj. 27. 02:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Az ultimate-ben sincs több "csilivili" mint mondjuk a Home Premiumban. Az Aero nem csicsa, hanem hasznos funkciója van: a videókártya számolja az ablakkezelőt, ami így nem esik szét/rajzol 1221313 ablakot terhelt processzor alatt. És még szép is, de nem ez a lényeg.


Otthonra jó a Home Premium

A Prof nemtom' mivel jobb, de az Enterprise ugyan az mint az Ultimate, csak nem kapható kereskedelmi forgalomban, cégek szokták licenszelni.

Szóval lehet bármelyik, teljesítménybeli különbség nem lesz. De érdemes neked is finomhangolni, a szükségtelen dolgokat kikapcsolni.

2012. máj. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az ultimate-ben annyi plusz van , hogy szervereket is tud kezelni .
2012. máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szabó Gy ***** válasza:
34%
A szükségtelen dolgokat kikapcsolva gyorsabb lesz a betöltés?
2012. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szabó Gy ***** válasza:
Nem itt akartam megkérdezni.Bocs.Bár a válaszok érdekelhetik a kérdezőt is!
2012. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

A teljesítménye annak a legjobb, amelyik a legegyszerűbb kiadás. Mindegyik ugyan arra a rendszerre épül, de mondjuk egy Home Premium -ban nem fut annyi szolgáltatás egyszerre, ami zabálná a memóriát és a procit. Persze félre ne érts, mindegyiknél ki lehet kapcsolni a felesleges szolgáltatásokat.


Általánosan elmondható, hogy egy Home Premium a felhasználók 99% -ának tökéletesen elég. Nem hiszem pl hogy a Pro biztonsági másolat szolgáltatását vagy XP módját mindenki rutin szerűen használja. Vagy ott van Ultimate nyelvváltó képessége, vagy meghajtó titkosítása és még sorolhatnám...


Az Enterprise és az Ultimate meg tök ugyan az egyébként, csak a licencelésben különbözik.

2012. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, az eddig érkezett válaszokat!

Most egy Home Premium fut a gépemen, és minden felesleges dolgot kikapcsoltam, már rögtön a feltelepítés után!


egér árnyága

ablak árnyéka

ablak átlátszósága

...stb... rengeteg dolgot tudtam úgy kikapcsolni, hogy nemfog hiányozni, és remélvén közbe, hogy jobb teljesítményt kapok. Mivel mindig ezzel a beállítással dolgoztam, nem-tudom milyen lenne, ha minden biz-baszt bekapcsolva hagyok.

2012. máj. 27. 09:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Amiket kikapcsoltál pont nem sokat számítanak, vagy leginkább semmit, mert a videókártyán vannak. Azzal ha kikapcsolod az Aerot- a processzorra hárítod az ablakkezelőt, így épp az ellenkező irányba tolva a hatást. Csak szóltam. :) Mégis mindenki azt hiszi, amit te, ki tudja miért. Egyedül akkor ér valamit (sokat) a dolog, ha az egész témásdit kikapcsolod szolgáltatás szinten (Futtatás: services.msc), akkor sok memória felszabadulhat. Akkor marad a jó öreg Windows 2000 felület.

Aztán amivel sok "memórát lehet nyerni" az a superfetch kikapcsolása, ami előtölti a gyakran használt programjaid, ergő a Windows 7 magas ramhasználata. De ha kikapcsolod, minden lassabban kindul majd. Csak SSD-n érdemes kikapcsolni max.


Amiket ki kell kapcsolni, azok a háttérszolgáltatások, amik alapból futnak, de sosem használod. Pl XPS nézegető, ha nincs érintőképernyő, akkor az ahhoz tartozó szolgáltatások, stb. Nézz be a Vezérlőpult // Programok és Szolgáltatások // Windows szolgáltatások ki és bekapcsolása menübe és gyomlálj. (no de csak ésszel)

Oh és én még a Pasziánszt is letiltom, mert UTÁLOM és lefagyna a tér-idő kontinuum ha véletlenül elindítanám... '-.-

2012. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

huuh koszi a valaszt! ott a szolgaltatasoknal egedül a kereső van bekapcsolva.


a temat most minimalra tettem a regi stilusu, de ettől függetlenül ujra kell tennem a windowst mert most egy x86-os fut és 64 nek jobban orulnek. ott majd persze ugyanezeket a beallitasokat fogom hasznalni, szoval ugyanugy kikapcs a tema, és marad a kereso szolgaltatas.

2012. máj. 28. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!