Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan program, vagy...

Van olyan program, vagy valami más, amivel növelni lehetne a RAM-ot, vagy esetleg a CPU teljesítményét?

Figyelt kérdés

Intel Pentium 4 2.80 Ghz

A RAM-om 1 GB-s

Az operásiós rendszerem:

Microsoft Windows 7 Ultimate 32 bit

Olyan kéne, hogy felvigye a RAM-ot kb. 6 GB RAM-ra

A CPU teljesítményét azért kéne növelni, mert állandóan 100-on van.



2012. máj. 26. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, beírod a naptáradba, hogy mikor mész lecserélni a tizenvalahány éves gépet, és ehhez a programhoz tartod magad.
2012. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:

a ram mennyiségét csak úgy tudod növelni, ha fizikailag több ramot pakolsz a gépbe. a virtuális memória méretét hiába növeled, a lassú háttértár miatt nem fogsz érezni gyorsulást. a memória órajelét tuninggal lehet növelni, de ez minimális gyorsulással jár, gyakorlatilag észrevehetetlen a hatása.

a processzor órajelét szintén lehet tuninggal növelni, de ez sem hiszem hogy sokat segítene, már túlzottan elavult ez a gép.

2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ezt most komolyan gondolod kérdező, vagy csak trollkodsz?

Ha az utóbbi, megcsináltad a napom, jót nevettem, ha meg komoly a kérdés, akkor elárulom ha még nem esett volna le:

A CPU és a RAM is egy HARDVER. Gyárban készül, fix anyagokból. Ha 1GB -nyi ram modul van a gépedben, akkor ha összeszarod magad sem lesz 6GB. Amúgy nem csoda, hogy Windows 7 alatt 100%-on jár a processzor, mivel a proci 1 magos, a Windows 7 alá meg nem árt egy két magos.


Ha jobb processzort és több ramot akarsz, akkor szépen bemész a számtech boltba és veszel egy új, modern gépet. És rákészülsz, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlni, mert a régi gépedből kb semmi nem jó már egy mai gépbe. :)

2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló gépen kb.10 %-on van a proci win7-nél is ha nem dolgoztatom.Amikor nekem ilyen volt akkor valami szemét,mint pl trójai,vírus vagy valami más ette.Nézz szét a feladatkezelőben,hátha abból kiderül valami.
2012. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a gép 2004-es
2012. máj. 26. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Na mondom én is máskép :)

akár 5%-ot is segíthet a teljesítményen egy jó progi. Ez csóri progi 1-3%.


Ezt kb NEM ÉRZED MEG. Csak hardwert ha cserélsz.. Egyéb?

2012. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem jövőhéten leugrom apámmal a debreceni zsibvásárra, és ott veszünk kellékeket olcsóbban xD

Tápot, RAM-ot, processzort stb. ami kell hozzá

2012. máj. 27. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Na így már tuti megérzed :)
2012. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!