Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy laptopot hálózatról...

Ha egy laptopot hálózatról üzemeltetünk, jobb az aksinak, ha kivesszük? Vagy nem kell?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Jobb, azt olvastam egy kérdésben!Ö azt kérdezte, hogy növelje a laptop élettartamàt!Keress vissza! Emlegettek még valami hütöalàtétet laptopokhoz! :)
2009. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

saját tapasztalat: már másfél éves a laptopom és 100%os az aksija.

szinte mindig hálózatról megy aksival benne.

amit viszont mindig megteszek az az hogy hetente 1-2szer lemerintem 7%ra és akkor adok neki feszültséget. fontosnak tartom hogy ha már egyszer levettük a tápforrásról akkor maxra meritsük le és csak után tegyük vissza rá.

semmi tudományos okot nemtok neked mondtani, nekem bevált.

amugy ha kiveszed az aksit kb 30%ra meritsd le, ekkor a leghosszabb az élettartalma.

2009. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólókkal. Ha akarod, kiveheted, de semmit sem érsz el vele. A modern (nem 5-6 éves) laptopokban litiumion akuumlátorok vannak, fejlett töltésszabályozó elektronikával körülvéve. Ezeket lehetőleg ne merítsd le még 7%-ig se nagyon, mert ezzel csökken az élettartamuk.

Régebbi laptopok esetében elterjedt volt a Ni-Cd akuumlátor, ezeket mindig teljesen le kell meríteni és mindig teljesen feltölteni.

Azonban egyik esetben sem indokolt az akuumlátor kivétele, hiszen ha fel van töltve, tovább úgysem töltődik, a gép áramellátásában nem vesz részt, tehát ugyan olyan, mintha kivetted volna.

Végső következtetés: az akuumlátor kivétele teljesen fölösleges, ráadásul kivett állapotban sokkal inkább kiteszed a káros külső hatásoknak (leejtés, közvetlen, erős napfény), hagyd csak mindig bennt. Ha töltés módszerében nem vagy bizton, hézd meg az akuumlátoron, milyen típusú (litiumion vagy Ni-Cd)!

2009. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!