Valaki leírna részletesen, hogy kell a processzort overclockolni?
1. Leellenőrzöd, hogy milyen hőmérsékleten fut a CPU, a mai többmagos processzoroknál 40-45 C° alatti hőmérséklet az ideális
2. Ha túl magas a hőmérséklete, akkor kiporolod a számítógépházat, raksz fel új hővezetőpasztát, esetleg a gyári helyett még új hűtőt is.
-Innen csak akkor érdemes továbbmenni, ha a paraméterek ideális környezetet teremtenek a CPU túlhajtásához, mivel ez automatikus garanciavesztéssel jár szinte minden esetben-
3. Belépsz a BIOS-ba és a magórajelet magasabbra állítod, +2,5-5%-onként érdemes haladni felfele, majd az OP-rendszerben terhelési tesztet lefuttatni. Ha már fagy, vagy a hőmérséklet túl magasra emelkedik akkor állítsdd vissza kisseb órajelre.
-A legtöbb CPU akár 10-15%-os órajel emlekdésre is alkalmas, de meg kell jegyezni, hogy a fizikai tulajdonságai mint a gyorsítótár vagy a támogatott technológiák ettől még nem módosulnak. Magyarán felhúzhat az ember egy 4x2Ghz-s procit 4x2,5-2,8Ghz-ig is, soha nem lesz olyan erős mint a gyárilag ilyen órajellel ellátott társai.
72 fokot bir ki max a proci
.
viszont ezt nagyon nincs értelme tuningolni
játékra és munkára is ideális teljesítménye van nagyon erõs 2magos proci
.
milyen videokártyád van?
szépen kihajt ez felsöbb vga kat is
inkáb itt a technológia és a 2 mag hiánya ami baj
tehát hiába húzkodod max csak megsütöd
.
vga d milyen?
"Magyarán felhúzhat az ember egy 4x2Ghz-s procit 4x2,5-2,8Ghz-ig is, soha nem lesz olyan erős mint a gyárilag ilyen órajellel ellátott társai."
ha ugyanolyan architektúrájú, és ugyanannyi cache van benne, akkor dehogyisnem.
tuning, ha nincs szorzózár: néhány processzornál (AMD-nél Black Edition, intelnél "K" végződésű processzor) a szorzó felfelé is szabadon állítható. mivel a látszólagos órajel a referencia órajel és a szorzó szorzata, a szorzó növelésével egyszerűen növelhető a látszólagos órajel. ez olyankor jöhet jól, ha a referencia órajel hamar falba ütközik.
nem szorzózáras tuning: ebben az esetben csak a ref. órajel (sokan hívják FSB-nek, ez ma már nem pontos kifejezés, de bennmaradt a köztudatban) emelésével növelhető.
mielőtt nekiállsz:
-biztosítod a megfelelő hűtést
-letöltesz stresszelésre és monitorozásra szolgáló programokat
-utánaolvasol, hogy kb milyen szintű tuningot várhatsz, és milyen feszültségszintek alatt érdemes maradni
tuning menete: kis lépésben emeled a szorzót/ref órajelet (utóbbi esetben figyelni kell, hogy az ettől függő többi értéket, jellemzően a memória órajelet vissza kell osztani, hogy ne korlátozza a proci órajelét), majd kiteszteled, hogy stabil-e. ha stabil, mehetsz följebb, ha nem stabil, próbálkozhatsz feszültség növeléssel a stabilizálá
a vége lemaradt:
tuning menete: kis lépésben emeled a szorzót/ref órajelet (utóbbi esetben figyelni kell, hogy az ettől függő többi értéket, jellemzően a memória órajelet vissza kell osztani, hogy ne korlátozza a proci órajelét), majd kiteszteled, hogy stabil-e. ha stabil, mehetsz följebb, ha nem stabil, próbálkozhatsz feszültség növeléssel a stabilizálás érdekében (ezzel vigyázva, mert nagy mértékben növeli a melegedést). ha már a feszültségnövelés sem segít, akkor elérted a plafont, ilyenkor érdemes visszalépni kisebb órajelre. itt még lehet finomhangolni a dolgot, feszt csökkenteni, szorzót csökkenteni és ref órajelet növelni, bár ezek a dolgok nagyban megnövelik a stabil tuning beállításának idejét, és csak kis teljesítménynövekedést adnak, szóval csak elvakult tuningosoknak ajánlottak.
"ha ugyanolyan architektúrájú, és ugyanannyi cache van benne, akkor dehogyisnem."
Persze, csak a gyártók általában úgy alakítják a piacot, hogy ne érje meg megvenni a 20.000 forinttal olcsóbb processzort és azt feltuningolni azonos órajelre egy 10.000 forintos hűtő segítségével.
"a gyártók általában úgy alakítják a piacot, hogy ne érje meg megvenni a 20.000 forinttal olcsóbb processzort és azt feltuningolni azonos órajelre egy 10.000 forintos hűtő segítségével"
általában igen, de nem minden esetben. nyilván vannak ugrások a termékpalettákban, de vannak olyan processzorok, amik kizárólag órajelben különböznek (igaz, sajnos mostanában ritkábban). sőt, ami még szomorúbb, hogy az intel az alsó kategóriában teljesen ellehetetleníti a tuningot. AMD-nél ilyen szempontból jobb a helyzet.
5570 Még fele ilyen procinak is kisnyúl
szóval játékokban proci tuningal nem fogsz eredményeket elérni mivel videokártyád gyenge
mivel ddr5 ös az már valami igy a nagyon alapszintü játszadozáshoz megfelelö
de gondolom nem minimumon (/medium) akarsz csak játszani
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!