Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez reális hőfok?

Ez reális hőfok?

Figyelt kérdés

i5 2500k procim van alap hűtővel tuningoltam egy kicsit az easty tuner progival rámentem a level 1-re és belőtte 3,6ghz-ra a 3,3ghz-ról.


39-40fok alapjáraton az sok vagy vegyem vissza 3,3ghz-ra?



2012. máj. 25. 19:13
 1/7 flr. ***** válasza:
Az még simán belefér.
2012. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az még bőven jó, maradhat.
2012. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne az alapjáratot nézd, hanem terheld ki teljesen 100%-ra mondjuk Intel Burn Test-el és közben monitorozd valamivel ~fél órán át a hőmérsékletet.

Itt nálunk AMD oldalon azt mondják, hogy 60°c 100% terhelés alatt még épp belefér, fölötte már káros. Azt hiszem az Intel procik kicsit jobban bírják de tudnod kell, hogy hosszú távon ez negatívan hat a gép fogyasztására és a proci élettartamára is. Intelnél is tartanám a max 60°c -t 100% terhelésnél.

2012. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régebbi típusú intel processzoromra 74,5 fok van írva, elvileg ennyit elbír, szerintem a tiéd is kb ennyit bír.

De mindenesetre tedd vissza 3,3ghz-re, mert érdemleges javulást nem nagyon érsz el vele, és nem hinném, hogy 3,3ghz nem elég neked.

2012. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és meik hűtőt ajánlanátok hogy kb 4,2ghz-ra felhúzzhassam


és ebbe a házba menyen bele [link]

2012. máj. 25. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát egy Scythe Ninja 3-at csapnék rá szerintem.

Alpenföhn Brocken, esetleg Prolimatech Megahelms.

Ezekkel igencsak tuningolhatsz és hangjukat nem hallod.

2012. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!