Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép-gépbe egyenes kötésű? Gép...

Gép-gépbe egyenes kötésű? Gép routerbe keresztkötésű utp?

Figyelt kérdés
hogy is van?

2012. máj. 24. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Mindkettő kereszt. De amúgy meg tökmindegy, mert automatikusan felismeri az MDI/MDIX miatt
2012. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 cipi8 ***** válasza:
84%

Gép-gép keresztkötésű más néven Cross link.

Gép-router egyenes kötésű kábel.

2012. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
2012. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Normális esetben egy hálózatban a felépítés:

Gép -> Switch -> router -> ...


Na most, itt mindenhol egyenes kötésű mehet.

(Ahogy a mellékelt képen is van!)


DE az otthoni kis routerekben, amiben van 4 (vagy több) LAN port be van építve egy switch is, tehát második jól mondta, hogy gép->"router" között egyenes kábel kell.

Az, hogy a használatban ezek az integrált cuccok egységesen router néven terjedtek el egy téves megnevezés, illetve csak részben igaz.



A lényeg a fent említett 3 eszköz és annak az ismerete, hogy ezek között egyeneskötésű kábel kell. Innen logikusan ki lehet találni, hogy ha 1-1 cuccot kihagysz, vagy duplán használsz, akkor ott mi is kell neked.



Manapság mondjuk ahogy első is mondta az eszközök maguktól fel szokták ismerni, hogy milyen kábel van rájuk kötve és alkalmazkodnak hozzá.

2012. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 cipi8 ***** válasza:
72%
Köszi 5. hogy elmondat a 3. nak hogy miről is van szó!
2012. máj. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
6. én pontosan tudom, hogy miről van szó. Az otthoni eszközökbe be van építve egy switch és te ahhoz kapcsolódsz, ezért kell az egyenes kötésű. De egy igazi routerhez keresztkötésű kell.
2012. máj. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Kifejtettem korábban, hogy a köznapi szóhasználatban a "router" nem azt az egy önálló forgalom irányítási eszközt jelenti, hanem ezt az integrált otthoni verziót. Illetve a kérdezőnek biztos ezt, vagyis a válaszod erősen félrevezető volt. (+ Kétlem, hogy a kérdező elsőre értette, hogy a képen mi mit is jelent, de ez más dolog.)
2012. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
értette, mert tanultam packit tracert. vagyis infó háló telepítőnek tanulok, tanultam XD
2012. máj. 25. 14:19
 9/14 A kérdező kommentje:
egyébként a router is egyfajta switch(4lan bemenet). az egy dolog, hogy packet tracerben így szabályszerű.
2012. máj. 25. 14:21
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

"egyébként a router is egyfajta switch(4lan bemenet)"

hát te nagyon el vagy tévedve apám...

2012. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!