Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook képernyő villogás,...

Br4adam kérdése:

Notebook képernyő villogás, ha konnektorba van dugva a gép! Miért?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS X54HY notebook nálam és többször is észrevettem szabálytalan, villódzó alakokat a képernyőn (szürkés háromszögek főként). Ha fullscreenben játszom akkor állandóan villognak és nagyon idegesítő. A probléma akkor múlik el ha nincs konnektorhoz csatlakoztatva a gép. Valaki tud erre megoldást?
2012. máj. 24. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

hibás tápra utaló jel


másik konektorba probáltad?

2012. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen próbáltam a másik szobában, másik konnektorba dugva, de ugyanez a probléma.
2012. máj. 24. 10:01
 3/10 Threnalin válasza:

3 lehetőség van, de ugye nehezíti a dolgot, hogy csak akkor áll fenn ez a problémád amikor konnektorba dugod a gépet.Amit még jó lenne tudni, hogy gyári-e a tápegység amit használsz hozzá, mert ha nem akkor lehet rosszul állítottad be az energia mértékét és túlterhelheti / alul táplálhatja a gépet például nagyobb igénybevételnél=játék)

Az első opció ami a monitor villódzásáért felelős lehet a szalagkábel rész ami laptopoknál gyakori hiba okozója a fel-le nyitogatás miatt. Esetleg megnézheted, hogy csak bizonyos szögekben csinálja-e ezt a gép.

A második pedig akár lehet az aksi miatt is például kaphat túlfeszt a gép.

A harmadik pedig amit fent is említettek, hogy a tápod nem az igazi.

Mindenképpen javasolnám, hogy próbáld meg úgy használni, hogy állítsd le a gépet, szedd ki belőle az aksit és utána dugd be a konnektorba majd indítsd el.(ha így jó akkor új aksit kell beszerezni valószínűleg) Ha ez sem oldotta meg a problémát kipróbálhatod aksival úgy, hogy a kábelt nem sima hanem mondjuk egy szünetmentes elosztóba dugod. (bár elvileg a táp funkcionálisan képes erre de egy próbát megér)

Harmadik opció pedig ha gyári tápegységed van,valahonnan szerezz egy univerzális tápot amin beállíthatod a gépednek megfelelő feszültséget.


És még esetlegesen megpróbálkoznék egy Videókártya Illesztőprogram frissítéssel is.

2012. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Kérdéseidre válaszolva: igen, gyári a tápegység. Megnéztem, hogy minden szögben villog-e és igen. Aksi nélkül is próbáltam és úgy is villogott. Szünetmentes elosztóm pedig nincs itthon sajnos. Szóval eddig egyedül akkor nem villogott, ha nemvolt bedugva a konnektorba.
2012. máj. 24. 10:37
 5/10 Threnalin válasza:

Akkor maradt az illesztőprogramos játék, esetleg megnézheted,hogy ha tápról megy melyik videókártyát használja alapértelmezettként

(ha kettő van)

2012. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy videokártya van. Az illesztőprogramot pedig mindjárt megpróbálom.
2012. máj. 24. 10:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez sem oldotta meg a problémát :(
2012. máj. 24. 11:10
 8/10 Threnalin válasza:
Akkor próbáld meg univerzális táppal hátha! :)
2012. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy másik (nem univerzális) táppal és azzal is ugyanez volt a probléma.
2012. máj. 24. 16:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki megoldódott. Beállítottam, hogy ha csatlakoztatva van a gép, akkor ne a maximális teljesítmény legyen kiválasztva, hanem a maximális akkumulátor élettartam. Most így nem villog játék közben sem.
2012. máj. 24. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!