Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet csinálni ezzel a...

Mit lehet csinálni ezzel a winchesterrel? Hiányzó NTLDR.

Figyelt kérdés

Kaptam egy régi kis vinyót. Beapplikáltam a rendszervinyóm mellé, BIOS-ban beállítottam slave-re. Ha elindítom a gépet, hiányzó NTLDR-t ír ki és nem lehet tovább lépni. Megpróbáltam telepítő cd-vel formázni, az sem segített, ha benn van ez a vinyó, nem bootol fel cd-ről. (és az Xp sem áll fel.)

Próbáltam egyetlen vinyóként masteren is, de akkor sem történik semmi.

Pedig BIOS felismeri, írja a számát és méretét, összeakadni sem tudott semmivel.


Van valami ötletetek? Mit csináljak vele?



2012. máj. 22. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"BIOS-ban beállítottam slave-re"


Itt a baj, mert ilyen dolog nem létezik. Jumperrel tudod állítani, nem a BIOS-ban. A BIOS-ban a boot sorrendet tudod, és értelemszerűen az a vinyó legyen elöl, amelyikre a windows van telepítve.

2012. máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Természetesen jumpereltem a vinyót (sajnos a magyarázat már eltűnt róla, így minden opciót végigpróbáltam), BIOS pedig felismerte mikor magában, illetve mikor ketten voltak benn (primary masterként, illetve secondary masterként).


Viszont a rendszer így sem áll fel és a telepítő cd sem bootol fel semmiképp.

2012. máj. 22. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor csak a boot sorrenddel van gond, azt tedd helyre.
2012. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És BIOS-ban a boot sorrend is jó, azt is próbálgattam.
2012. máj. 22. 12:37
 5/11 A kérdező kommentje:
De nincs mit helyre tenni, próbáltam primary masterként magában és cd-ről bootolva, próbáltam secondary masterként és slaveként működő rendszervinyó mellett, ugyan ezt telepítő cd-vel is, de egyik sem oldotta meg a problémát.
2012. máj. 22. 12:39
 6/11 anonim ***** válasza:
NEM FIGYELSZ ELÉGGÉ
2012. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na akkor


bios boot sorrend beállítás


1 DVD ha formázni akarod

2 HDD 0 ez a te vinyod amin a XP fut és ami jelen esetbe primari master (HDD0)

3 HDD1 ez a kapott winyod ami jelen esetbe primari slave


vannak olyan winyok amelyröl el kell távolítani a jumpert ekkor automatikusan slavera váltanak



végezetül 1 kérdés nincs véletlen a DVD és a kapott winyó egy ugyan azon kábelon?

2012. máj. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aha, itt lesz akkor a gond. A kapott vinyó eddig secondary master vagy slave volt, nem pedig primary.

A DVD és a vinyó pedig egy kábelen van, mivel csak csak egy ág van a gépben.

Ha ez számít valamit, akkor a rendszervinyó SATA-s, ez pedig sima IDE-s. És így az IDE ágon volt a DVD és a HDD.

2012. máj. 24. 10:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv a sata winyot állítsad ACHI vagy kompatibilis modba

[link]


mivel a dvd és a kapott winyo egy ágba van akkor a dvd jumperelését kell megváltoztatni


ha a DVD master akkor a kapott winyot slavera kell jumperelni


A hiányzó NTDL t meg azért írta ki a géped mert a kapott winyo windowsa akart elindulni


milyen bios od van ?

2012. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, elég régi lehet, egy kompakt kis HP gépről van szó.

De megpróbálkozom majd ezekkel, köszönöm a segítséget!

2012. máj. 24. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!