Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet érintőképernyőt...

Hogyan lehet érintőképernyőt házilag készíteni?!

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél még ha bugyuta is!
2012. máj. 20. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ragasztasz rá nyomásérzékeny gombok mátrixát tartalmazó átlátszó fóliát, melyhez külön elektronikát tervezel, illetve illesztőprogramot írsz. Igazából ez nem olyasmi, amit házilag csak úgy, pikk-pakk össze lehet dobni. Akkor nem lennének az érintőképernyős cuccok ilyen baromira drágák.
2012. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 cipi8 ***** válasza:
SEHOGY!!! Ezek több rétegből tevődnek össze és mikro elektronikai áramkörök szükségesek a vezérlésükhöz, a szoftverről nem is beszélve és a az alkatrészeket be sem lehet szerezni szinte. Nem hiszem hogy bárki is tud csak egy teljesen működő rezisztív vagy kapacitív kijelző össze állítására otthon.
2012. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem a lényeget az előttem szólók megfogalmazták :D
2012. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ha beírom google-ba vagy youtube-ra h diy touch screen számtalan dolgot találok róluk csak sajnos nemvagyok annyira járatos az elektronikában h értsem ezért kértem volna valaki segítségét aki elmagyarázza nekem h mire lenne szükségem hozzá pl pontosan h mien led kell stb!Pl ez a vidi is ien:

http://www.youtube.com/watch?v=30jikIlWVZQ&feature=related

2012. máj. 20. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Elhiheted hogy akik ezeket megcsinálták nem annyi tudással vágtak bele mint amennyi neked van...
2012. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsomkovacs ***** válasza:
Nekem egyszer volt egy olyan ötletem, hogy két mobiltelefon rakok a képernyőre, egyet a tetejére vízszintesen, egyet pedig az oldalára függőlegesen. A telefonok folyamatosan küldenék a kamera képét a számítógépnek, így már csak egy képfelismerő funkciót kellett volna a gépre írni, ami meg tudja határozni az x és y koordinátát, valamint a képernyőhöz érés eseményét. Az egérnek átadni ezeket az eseményeket már egyszerű lett volna ezután. A megoldás előnye, hogy ha van otthon két kamerás telefonod, akkor semmit nem kell hozzá venni. Hátrány, hogy valószínűleg lassú, pontatlan, és eszméletlenül sokat kellene dolgozni rajta, ráadásul nem is tudok Java-t programozni, így ez az ötletem nem valósult meg. :-P
2012. máj. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű , de nem lehet könnyű a megvalósítás . Tulajdonképp a kamera képére készített egy koordináta rendszert , ami felismer egy bizonyos színű fénypontot . Azért kapcsolta le a villanyt és tette elé a filmet , hogy kiszűrje a monitor fényét és egyértelműen felismerhető legyen a pont . Valószínűleg olyan fényt bocsájt ki a ceruza , amit nem szűr meg a film . Hátránya : Nem mozdulhat el a monitor , se a kamera különben eltolódás lesz hisz a kamera képén vannak a koordináták . Ez nem egy stabil megoldás , állandóan kalibrálni kell .
2012. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gepzene ***** válasza:
Lehet sok fénysorompós, mikrokontrolleres megoldás is, csak viszonylag sűrűn kell infraledeket és fotodiódákat pakolni egy keretbe, nagyon közel a felülethez. A ledek egyesével villannak, a fotodiódákba így érkező fénymennyiségek összegéből meg is van, hol van ujj. Célszerű felváltva rakni fényforrást és fényérzékelőt. Ez tűrhető multitouch. Egyujjashoz elég lenne egy plexi lap a négy sarkában egy-egy precíziós nyomásérzékelővel. Elkészíteni sokkal keményebb, mint megérteni.
2012. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!