Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegszik a gépem?

Túlmelegszik a gépem?

Figyelt kérdés

Nem rég cseréltem ki az alkatrészeket erre:

8gb ram, ati radeon 6770, amd phenom 4 magos 3.2GHz-es processzorra. Mikor elindítok egy játékot, nagyon zúg, és egy kicsit meleg is a számítógépház teteje. Kipróbáltam azt is, hogy ha minimum grafikán tolom, meg maximumon, akkor is ugyanúgy zúg, és ugyanolyan meleg, de azért még nem tekinthető forrónak. Ez baj lehet?



2012. máj. 20. 10:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg még egy kicsi zúgás hallható, de az biztos nem ventillátor, hanem valami más. Pl., ha görgetem a weboldalt, akkor hallatszódik a legjobban, de nem hangos.
2012. máj. 20. 10:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor tölt.
2012. máj. 20. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Arctic Cooling Freezer 14 PRO-t. Szerintem csak azzal lesz gond.
2012. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mielőtt bármit is veszel kézzel ovatosan fogd le a ventiket (ne a lapátnál hanem a közeépn mert még a letörik a lapátbol 1 kicsi és szar az egész a másik pedig hogy ha egyssével lefogtad őket elmulik a zaj ventivel a baj ha nem akkor talána hdd zaja probálgasd
2012. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az indításnál a HDD zajong, ha zavar gumírozott-védőkeretbe be lehet rakni. Ha nincs húzva a géepd, akkor ami érdemben hőt termel az a CPU, VGA és a chipset, a HDD, a táp és egy kicsit a memória is. A HDD-vel és a táppal nem érdemes foglalkozni, nem olyan jelentős a hőtermelés és a tápnak kell hogy legyen saját hűtése. A memória meg kevés hőt termel. Érdemes lehet esetleg a ház elejébe és hátuljába szerelni egy-egy 12 centis ventillátort, ezek kis fordulaton pörögnek (halkak), de átszellőztetik a házat, amit elől beszív levegőt, azt kitolja hátul (gyorsabb levegőcsere, nem reked meg a hő). Amire vigyázz az a por: ilyenkor érdemes felrakni egy szűrőt az első ventillátor elé és azt rendszeresen tisztítani.
2012. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg azt írod, hogy nem rég cseréltél CPU-t. Ha OEM csomagolásban volt, ventillátor nélkül, akkor nem jó ötlet rá visszatenni a régi CPU ventijét, valószínűleg kicsi hozzá. Plusz nem árt cserélni a hővezető pasztát egy újra, az is borzasztó sokat számít.
2012. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A hozzátartozó ventilátorral vettem.
2012. máj. 20. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!