Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol be?

Miért nem bootol be?

Figyelt kérdés
Puszta kiváncsiságból ki akarom próbálni a Windows 2000-ret.Le is töltöttem,kicsomagoltam és megirtam egy CD-re.A BIOS-ban beálitottam,hogy CD ről bootoljon,de nem bootol,hanem elindul a Windows.Nem irtam meg jól,vagy máshogy kell megirni?Gondolom,hogy valami ilyesmivel van gond,mert betettem egy eredeti XP CD-t és akkor elinditotta a setup ot.Tudnátok segiteni?

2012. máj. 19. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Windows 2000 telepítőjében még nem volt benne, hogy CD-ről lehessen bootolni. Kell hozzá floppy-n egy rendszerlemez. Ha van floppy meghajtód, meg egy működő floppyd, akkor le lehet tölteni rendszerlemezt kismillió oldalról.
2012. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom Szepen!De mi az a rendszerlemez,el tudnad mondani,mert fogalmam sincs. :)
2012. máj. 19. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

De benne volt a boot opció, fent hülyeséget írnak, nem az a baj. Az a baj, hogy kicsomagoltad, és adat lemezként írtad ki, így a boot szektor elveszett. Az ISO fájlt CD-kép írás funkcióval kell kiírni.


Ha nem lemezképet csomagoltál ki, hanem csak telepítési fájlokhoz jutottál hozzá, akkor torrentezz le egy PowerISO-t, szedd ki vele az XP telepítőd boot szektorát, majd add hozzá a win2k lemezképhez. Utána írd ki újra.

2012. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2012. máj. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!