Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bírja a tápom? (túl rövid. )

Bírja a tápom? (túl rövid. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most vennék egy új videókártyát viszont nem tudom hogy a tápom mennyire bírja. Szerintetek?

Processzor: AMD Sempron 3000+ 1.81GHz

HDD: Seagate Barracuda Barracuda 7200.7 80011 80GB

Táp: FSP250-60GEN

Mostani videókártya: MSI RX9550

Amit szeretnék videókártya: [link]

A régi VGA csatlakozással szeretném a monitorhoz kötni. Előre is köszi a segítséget.



2012. máj. 16. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán. A fogyasztás nagyon egy szinten mozoghat, vagy még alacsonyabb lehet, mint a mostani.

Viszont cserélni csak az UVD miatt érné meg, de ha bele gondolok, hogy a kártya árát egy kicsit megpótolva vehetsz egy ilyet:

[link]

A csere értelme így is konvergál a nullához.

2012. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nekem a csere azért érné meg mert jó pár játék nem fut mivel a mostani videókártyám shader model támogatása elég kicsi... konkrétan 2.0 :)
2012. máj. 16. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg élvezhetően a 3450-nel sem fog.

Én is voltam hasonló helyzetben, amikor egy 9600PRO-val akartam Medal of Honor Airbor-ozni. Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg egy ilyen öreg gépet foltozgatni. Főleg játékra nem.

2012. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen azzal én is tisztában vagyok hogy különösebben nem éri meg. Viszont most elég jó árban van a korábbi áraihoz ez a kártya ezért szeretném megvenni. Aztán ha új gépem lesz ez úgyis megmarad családon belül valaki másnak.
2012. máj. 17. 05:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyanon nem gondolkoztál hogy APU proci integrált grafikával? FM1 socket és még DualCore prociban(6450-6550D) is olyan van hogy Skyrim-et! játszol DX11-ben.. Nem álligatsz semmit rajtuk és a legújabb Formula, call of duty minden megy. Én is csóri vagyok, ezt vettem használtam de nem bántam meg! :) Hihetetlen:

[link]

2012. máj. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lordsithlord ***** válasza:
Elvileg bírja a táp, gyakorlatilag én azért már inkább javasolnám a cseréjét. eleve ez a táp már nem egy mai csirke, anno új korában leadott 250W-ot papíron, ma ez max 200W. A kari fogyasztása ugyan túl nagyot nem dob rajta, de ehhez a géphez ekkora táp elég szerény. Javasolnám legalább egy 300, de lehetőség szerint inkább egy 350-400-as táp beszerzését.
2012. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na:


1.) Ha nincs extra csatlakozója a tápra és elég neki az alaplap áram,a akkor nemgond

2.) Mivel újabb chipre cseréled aminek már alacsonyabb a fogyasztása(kivéve a Radeon 5xxx széria ami legenda kártyák), akkor nemgond

2012. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Háát kell a kártyának külön áram.
2012. máj. 18. 15:33
 9/11 lordsithlord ***** válasza:
Már bocsánat, de pont abból adódóan, hogy már jóval fejlettebb minden benne, a fogyasztása is valamivel magasabb. Alapon a GPU is többet eszik, de ha még hozzá vesszük, hogy az RX9550 elvileg passzív hűtéses, a HD3450 pedig mindenképpen aktív hűtést igényel, máris kijön, hogy bizony legalább 20%-kal nagyobb lesz a fogyasztása.
2012. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelzem hogy a mostani karimon aktív MSI hűtő van.
2012. máj. 19. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!