Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD melyik legyen sok különbsé...

SSD melyik legyen sok különbség van a kettő között?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2012. máj. 11. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kingston jó márka.
2012. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Panda Péter ***** válasza:

miért kell ekkora? (120G)

amúgy én a corsair-t venném.

2012. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Corsair is jó márka. SSD meghajtóknál elsősorban a vezérlő milyensége számít. A Corsair-ban SandForce2 vezérlő van, ami elméletben nagy sebességekre képes (jól tömöríthető adatoknál), de amúgy átlagos. Nekem ilyen van csak kisebb kapacitású és eleinte szívtam egy picit, míg nem cseréltem firmware-t a meghajtón (a sandforce 2-vel voltak kompatibilitási gondok eleinte). Lényegében SSD és SSD között nincsenek már akkora különbségek, mint SSD és HDD között. Kérdéses lehet a Flash chipek milyensége...az olcsóbb meghajtókba elvileg már a legkisebb csíkszélességű chipek vannak, amik nagyságrendileg már "csak" 3000-szer írhatók (persze sok rejtett/tartalék területtel, illetve hatékony wear leveling-gel ez ellensúlyozható). Összességében a Samsungok elég jók, ha újat kéne vennem, akkor szerintem ezt venném:

[link]

2012. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem indokolatlan ekkora SSD, úgyis rendszernek veszed, annak meg egy 64es bőven elég.

Én OCZ Vertex 3-at vennék.

2012. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem rendszernek lesz rendszernek már van egy 90gb-es intelem ez a telepített játékok számára lesz.


Köszönöm a válaszokat a firmware gondok kicsit megijesztettek most :) lehet hogy akkor inkább a Samsung lesz.

2012. máj. 11. 12:37
 6/11 Panda Péter ***** válasza:
mondjuk tapasztalataim szerint annyit nem gyorsulnak a játékok, hogy megérje SSD-re pakolni őket. pláne ilyen drágán. inkább erősebb VGA-t vegyél a pénzből, az többet ér.
2012. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen az is tervben van és lehet meggondolom még :)
2012. máj. 11. 14:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok teszt született már erről, 1-2 FPS, amit ez tud hozni, de lehet, az is csak a Hold állása miatt volt.

Olyan, mint amikor a memória időzítésével harcolnak, a 9-9-9-21-et levinni 8-8-8-20-ra, de ez csak tesztben lesz gyorsabb, játékban semmit sem számít.

2012. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazán? Most nem azért mondom, hogy kötözködjek, de (mégiscsak kötözködök xd) szóval nekem GTA IV laggat mint állat, semmit se eszik 70% fölött a gépből, fel is tettem nemrég egy kérdést, mert nemtudom miért szaggat... Na, és arra lettem figyelmes, hogy a discemet széttépi úgy tekeri, és amint megáll, akkor rákezd a brutális szaggatásra... Úgyhogy egy játéknál lehet, hogy hoz(hat) némi javulást. (Nem garantált.) Amúgy én se vennék 120-ast játékoknak, mert: egyszerre nem játszol ennyi gamével nem? Akkor elég egy kisebb most ugye a betöltéseket megdobja, kb ennyit tud, de azt teszed rá, amit éppen tolsz, most minek 10-20 játék egyszerre azon a szerencsétlen gépen?:D Najó, döntsd el te, csak nekem fura, hogy valaki ekkora SSD-t vesz... (Én 32 GB-osokat nézegettem a mintap, de még nekem drágák... Főleg, mert másra is kell...)
2012. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Panda Péter ***** válasza:
nekem 96-os van, az OS mellett rápakoltam két játékot is (AC:II, AC:R), és tapasztalatból mondom, a játék sebessége semmivel nem lett gyorsabb, és a pályabetöltés se sokkal. ergo CSAK játék tárolására felesleges az ssd.
2012. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!