Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a számítógépem...

Mi lehet a baja a számítógépemnek?

Figyelt kérdés
Nem rég még működött. Most azt csinálja, hogy megnyomom a power gombot, felpörög a ventillátor (a processzoron és a tápon) ezzel egy időben felvillannak az előlapi ledek, majd 3-4 másodperc elteltével leáll. Megpróbáltam a hiba okát kiszűrni, vagyis lehúztam mindent csak az alaplap volt a tápon, de ugyanaz a jelenség. Megpróbáltam elemcserét, videókártya cserét, memória cserét,(a memóriát minden slotban próbáltam) táp cserét akkor is ugyanaz felpörög majd 3-4 másodperc múlva leáll. (A cserélt alkatrészek jók) Gyanús hogy az alaplap szállt el,de én legelőszőr a tápra gyanakodtam, de egy másikkal is ezt produkálta. De viszont, ha kiveszem az alaplapból a memóriát, akkor nem áll le. De kép sincs egyáltalán. Képet nem ad mert 3-4 másodperc alatt nem tudja bekapcsolni a monitort, ugye az utána történne. A gép nem sípol, de nem volt nehéz rájönnöm azért mert nincs a házban csipogó vagy hangszóró. Szóval már minden lehetőséget próbáltam végig zongorászni, de elfogytak az ötletek. Azt szeretném kérni, hogy ha valakinek valami ötlete volna kérem ossza meg velem. A segítséget előre is köszönöm!
2012. máj. 8. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Alaplapnak annyi. Mivel írtad hogyha kiveszed a memóriát úgy nem áll le és állításod szerint a memóriák is jók, akkor a foglalatokkal lesz gond. Vagy a BIOS beállításai szálltak el miatta akkor lehet BIOS chip csere amit maximum egy műszerész tud cserélni de ennyi erővel már vehetnél új alap lapot.
2012. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, egyetértek veled. Én is ezt mondom, alaplap gyanús. Egy halom pc alkatrészem van itthon, és kicseréltem amit lehet. Alaplapon nincs itthon másik. Szerettem volna megjavítani de számomra is úgy tűnik ennek sajnos annyi. Azért a választ köszönöm! Hello
2012. máj. 8. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
A bios resetet probáltad??
2012. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hello!


Hát az alaplapi elemet kivettem és vártam pár percet így feltételezem hogy elfelejtett mindent, sőt a 220-ból is kihúztam, és olyankor még én szoktam nyomni egy power gombot, hogy a tápegységben maradt áram is teljesen "kimerüljön". Tehát úgy gondolom ezzel egy BIOS reset-et idéztem elő. De úgy tudom Bios reset-et úgy is lehet csainálni, hogy a számítógépet egy "insert" gomb lenyomva tartásával indítom, akkor ez is Bios Reset-et produkál, ugye?


Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 9. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:

:))


nem jól csinálod


de már írtam

2012. máj. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mit nem csinálok jól? Te hogyan csinálnád? Ha az elemet kivettem (egy napra), akkor ennél jobban hogyan tudsz bios reset-et csinálni?
2012. máj. 10. 08:31
 7/9 anonim ***** válasza:

:))


42 ÉVES VAGYOK ÉS HIDD EL HOGY VANNAK OLYAN ALAPLAPOK ILL BIOS OK AMIBÖL HA KIVESZED AZ elemet NEM ÁLNAK ÁTT ALAP HEJZETBE !!


AKKOR MI FAZNAK KELL BIOS JELSZÓ ?? HA EGY ELEM KI BE MÜKÖDÉSNÉL ELSZÁLT A JELSZÓ ÉS SZABAD A PÁLYA ??



(tudod hogy miért veték ki a BIOS bol az alacsony szintü formázást ?)


MEGMONDOM MERT TÖNKRE LEHET VÁGNI EGY WINYOT UGY HOGY HA EZEN A FORMÁZÁSON EGYSZERÜEN KIHUZOD A KONYEKTORT :))

2012. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valóban így értelmetlen dolognak látszik, hogy ha kiveszem az elemet minden elszáll, és ha volt jelszó az is megszűnik.
2012. máj. 11. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:
?
2012. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!