Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon fontos! Hogyan lehet...

Pro Patria kérdése:

Nagyon fontos! Hogyan lehet egy leformatált és újratelepített számítógép dokumentumait visszaszerezni?

Figyelt kérdés
Annyit kértem, hogy az szöveges dokumentumaim és a képeim megmaradjanak, de valami ökör balf@szkodott és elveszett minden, az elhunyt macskámról őrzött képeim, a 3 éve vezetett magánnaplóm, az összes írott tanulmányom, minden személyes fényképem, mindenem!! Nem érdekel, mennyiért és mennyi idő alatt, de meg kell lenniük, ha kell, elviszem Németországig, vagy akár Amerikáig, de a Marsig is, de legyenek meg!! És olyan választ nem fogadok el, hogy elveszett és legközelebb jobban vigyázzak, mert én nem tudok dvd-t írni, a bátyám pedig sosem segített!! Kérem, valaki segítsen!!!!!!
2012. máj. 4. 05:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Getdataback progit letöltöd(biztos van ingyenes progi is, de nálam ez bevált korábban), kell hozzá egy másik vinyó is, mert arra kell visszaállítani a cuccot(ha ugyanarra állítod vissza, akkor miközben dolgozik, szépen felülírja a visszaállítandó képeid, és pápá..).

Csak követni kell a progi utasításait, nem kell megijedni, órákig dolgozik, de nekem mindent visszaállított.

Persze, ha közben újra is lett telepítve a gép, adatok kerültek a vinyóra, csökken az esély, de akkor sem 100% a veszteség! Biztosan van visszaállítható rajta!

2012. máj. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zsomkovacs ***** válasza:
Én a Recuva-t szeretem. Be kell neki állítani a mélyanalízist, akkor még sok minden meglehet. Másik merevlemez itt sem árt. És ez ingyenes.
2012. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 forgital válasza:
Az újratelepítés miatt sokminden elveszett, de az említett programokkal van remény. Javaslom -ha a DVD írás sem megy- fordulj megbízható emberhez és csináltasd vele a komplikációk elkerülése végett.
2012. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Próbálj ki több adatmentő programot, legalább hármat. Jól kiegészítik egymást...

2. Ne arra a vinyóra állítsd helyre, amiről most az adataidat keresed...

3. Számítástechnikában nincsenek kiskapuk, mint az életben. Attól, hogy nem fogadod el a nemet, még létezik. Ami felül lett írva, azt SENKI nem hozza vissza neked, még a Marson sem...

4. Ha ennyire fontosak a cuccaid, akkor meg igen felelőtlen voltál. Vegyél még egy vinyót, vagy ha van akkor arra is mentsd el, nekem is két vinyó két külön partícióján el vannak mentve a személyes dolgaim. 10 Giga az egész de duplán megvan...

2012. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 cipi8 ***** válasza:
Én Active File Recovery programot használtam már párszor sikeresen még olyan lemezről is sikerült vissza hozni a cuccokat amin a fájlrendszer megsérült vagy össze omlott tehát még a windows sem látta csak a partíciókat de nem engedte hogy lépjek bele! A lényeg hogy ha le is formázod a vinyót attól még nem törlődnekk véglegesen egyáltalán a dolgaid csak a lemezterületet úgy kezeli a gép hogy bármikor mehet rá a cucc! Vagy is csak akkor tűnnek el véglegesen a fájlok ha leformázott lemezt újra teli írod! Ez a program fel térképezi a HDD-t és kiírja hogy mik találhatók rajta és aminek nem szürke vagy átlátszó az ikonja az visszaállítható tehát károsodás nélkül menthető. Csak ne a formázott részre ments mert akkor törlődnek a menteni kívánt dolgaid ugyanis akkor elvileg már felül írod a lemezt, tehát a mentés mindig egy másik vinyó, vagy nagyobb tárhellyel rendelkező pendrivera történjen!
2012. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az interneten található adatmentő cégek közül melyik a jó?


Én ezt néztem ki

[link]


De persze ez a cég is azt írja magáról, hogy őt és ne msát válasszuk:

[link]


Erről meg úgy emlékszem, hogy ez volt az a cég, ami már néhány évvel ezelőtt, egy hasonló esetben sem tudott segíteni, de a pénzt azt elkérte:

[link]


Vagy inkább ez? Melyikben bízzak meg??

[link]

2012. máj. 4. 12:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Amikor máskor ilyen történt, azt mondta a férfi, hogy, ha le lett formatálva, és újratelepítve, akkor kész, vége mindennek, semmilyen más cég sem tudná visszahozni az adatokat (és mondott példákat), csak legfeljebb nem X ezer forintot kért volna, mint mi, hanem XXX ezret.


De az, amit most kinéztem, azt írja, hogy csak siker esetén kér pénzt. Egyébként a meghajtóm most kb. háromnegyede üres, azaz rózsaszín, és semmit nem írtam rá, még a hangkártyához és videókártyához sem tölöttem le semmit az internetről. Azóta be sem kapcsolom, mert azt olvastam, hogy az is tovább rongálja.

Ha szénné égett, emeletről kizuhant gépekből is ki tudják csikarni az adatokat, akkor nehogy már ebből ne menjen! Ez a cég, amit elsőnek linkeltem be, azt írja, hogy a rendőrségnek is dolgozik.

2012. máj. 4. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha szénné égett, emeletről kizuhant gépekből is ki tudják csikarni az adatokat, akkor nehogy már ebből ne menjen!"


A vinyó nem ég el maximum megég a külseje. Viszont ebben az esetben nincs az adat felülírva és ez nagy különbség!! Zuhanástól és égéstől a tányér amin az adat van nem sérül. Ezzel még tudnak mit kezdeni. A probléma ott kezdődik, hogy ha más adattal felülírod Amiket ajánlgattak azzal te is nekiállhatsz, de kb ugyanezt csinálják ezek a cégek, csak jó sok pénzért...

2012. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cipi8 ***** válasza:
Mondom Active File Recovery programot szedd le és azzal simán lehet menteni mindent addig amíg nem írod teli az üres területet! Ez minden vinyóból kiolvassa és át is lehet vele másolni X helyre a cuccokat már 3 vinyónál bevált nekem! Addig amíg nem fizikai hibája van tehát hibás elektronika illetve motorhiba vagy rengeteg rossz szektor addig ezzel a programmal mindent le tudsz róla karmolni! Hátránya hogy angol nyelvű de ha meg van akkor segítek elmagyarázni hogy mit csinálj vele. Szerinted az adatmentő cégek az ilyen esetekben hogy oldák meg a problémát? Berakják egy gépbe a HDD-t majd ilyen vagy hasonló programmal leszedik neked súlyos összegekért. A fizikai sérülések miatt bekövetkezett hibás lemezeket persze már más módon kell csinálni amit házilag nem tudsz biztosítani mert ott már szét kell szedni a vinyót és ahhoz 100,000 %-ban pormentes környezet és speciális felszerelés szükséges és főként csíra mentes környezet, de ez már min. 150.000 Ft fölött van és oda már csak az viszi a lemezét be akinek tényleg nélkülözhetetlen dolgai vannak rajta és nem fotók, filmek, zenék stb.
2012. máj. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!