Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért csak 400 mhz lát a ramomból?

Mért csak 400 mhz lát a ramomból?

Figyelt kérdés

Van két 2 gb os kingston 800 mhz-es ramom.Egy SIW nevű programmal megnéztem a ramom de ott csak 400 mhz szerepel.

Mitől van ez?Lehet hogy a Bios-ban kell átállítani valamit?



2012. máj. 3. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
400at szorozd meg 2vel. Ez így normális. Az 1333MHz ramokat meg 667MHznek látja:)
2012. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elvileg a biost kéne nézni, de lehet, hogy az alaplap többet nem enged
2012. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja asszem az első fog jót mondani :D Köszi mindkettőtöknek
2012. máj. 3. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:

ja, tényleg! a válaszomat ne vedd figyelembe. a 800MHz csak úgynevezett effektív órajel, ez az átáramlott adatmennyiséget számolja, míg a 400MHz a tényleges ciklusszám másodpercenként (de a teljesítményben az előbbi a mérvadó). ez minden DDR (double data rate - kétszeres adatsebesség) ramnál így van (tehát DDR2, 3 stb.-nél is)


és bocsi, hogy nem gondoltam végig mielőtt leírtam. na de ha nagyobb különbség lenne a kettő között, akkor tényleg az lenne a gond amit írtam

2012. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!