Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX-6100 vagy Core i5 2500K?...

FX-6100 vagy Core i5 2500K? Játékra kellene hosszútávra melyik érné meg jobban? Meddig bírják az AMD CPU-k tovább mint a core i5?

Figyelt kérdés
csak ezek közül szeretnék választani. a videókártya meg tuti jó lesz mellette.

2012. máj. 3. 15:32
 1/9 Panda Péter ***** válasza:

"Meddig bírják az AMD CPU-k tovább mint a core i5?" ezt nem tudom értelmezni...

am milyen vga lesz mellette?

2012. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mulderpapa válasza:
Én az i5-2500k-t venném. Vagy ha tényleg játék az elsődleges szempont, akkor az FX-6100, a maradék pénzből pedig erősebb videókártyát vennék.
2012. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen lesz az VGA?
2012. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"csak ezek közül szeretnék választani. a videókártya meg tuti jó lesz mellette"


Ezt hogy csinálod, ultrauniverzális alaplapod van?

A két cpu között van 17ezer Ft különbség, ha van lové akkor az i5 természetesen, de ha lové nem akadály akkor miért a kérdés.

Aztán ott van alaplap kérdése, ha i5 az úgy az igazi ha olyan alaplapod pakolunk alá amin ki is tudja magát élvezni, ez pedig megint nem olcsó. Igy már nem is 17k a különbség.


Másrészröl a kettes válaszoló jól mondja, sőt én még ennél továbblépnék. Mivel a játékok gyakorlatilag semmit nem profitálnak abból hogy 4 vagy 6 magos a cpu én a magasabb órajelen futó FX-4100-at választanám, a megmaradó extra lovét pedig még erősebb vga-ra és stabil tápra költeném.

2012. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

de a későbbiekben az játékok nem fognak 6 magot kihasználni?

már most is van oylan játék ami kihasznál 4 magot vagy legalábbis a witcher 2 gépigényénél azt olvastam hogy ajánlott egy négymagos proci és nem szeretnék 3 év mulva újat venni. alaplapom meg majd a processzortól függ. ha eldöntöttem hogy melyik akkor majd teszek fel alaplappal kapcsolatos kérdést de utolsó válaszoló: köszi a válaszod :)

2012. máj. 9. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

"már most is van oylan játék ami kihasznál 4 magot"


De ez még mindig csak 4 mag, 1-2 játékot lehet megemliteni amiknél tesztelve mérhető minimális eltérés.

A játékok legtöbbjén pedig még mindig bőven elegendő a 2 mag, jóval jobban megy gyors 2 magon mint lassabb 4-en.

A 6 vagy 8 mag még szóba sem került.


A 6 vagy 8 mag egyelőre még magának az operációs rendszernek is gond, ezt végigéltük vistánál, majd a win7-nél, majd most win8-nál.

Az előzetes reklámokban mindig felröppenek a hirek hogy ilyen multitask, meg olyan jól optimalizált és hogy ez olyan jó lesz hogy nagyon jó.

Aztán eddig mindig kiderült hogy egy gyors 2 magos az esetek 90%-ban jobban muzsikál mint a lassabb 4-6-8, egyszerüen a többi magra nincs szükség, csak malmoznak a háttérben.


Lehetne mondani hogy akkor vegyük meg a leggyorsabb 2 magost, csakhogy ez már rég nincs tovább, elértük a felső határt, ezért a fejlesztés gyakorlatilag a magok számában merül ki.


Csak hogy értsd, jelenleg nincs a piacon olyan operációs rendszer ami teljes mértékben ki tudná használni az FX szériás cpu minden lehetőségét, még a win7 sem. Ennek teljes optimalizálását majd a win8 oldja meg a microsoft szerint.


A microsoft azt mondja, aki win8-ra vált annak 10-15%-al nagyobb teljesitményü FX cpu lesz a jutalma.

Erről mindig a mosópor reklámok jutnak eszembe, új szuper habzó, feljavitott mosási képesség, már a szines ruhát is kiméli.... miért, az elöző termékük nem ilyen volt? 4 éve ezt használom és ez most derül ki?

2012. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy erősebb 4 magossal előrébb leszel szerintem is. Amúgy meg tokjó, hogy meg mondtad milyen lesz a VGA...
2012. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amd fx 6100-et vegyél ne ilyen drága inteles procit és 2 év mulva már örülsz ha lowon vagy meden elvisz egy gamet !!!!!
2012. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha játékra kell akkor fx 6100 mivel ez is elég szinte majdnem minden vga nak fölösleges drágábban a intelt venni . De ha van pénzed akkor intel jobb de játék szempontjából nincs sok különbség.
2012. aug. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!