Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi-router hatótávolságát...

Wifi-router hatótávolságát hogy lehet maximálisan növelni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, van egy tp link 1 antennás wifis router, ami nemrosz gyári beállítással, tudtam gyengén fogni kb 150 méterre lévő villamosmegállóba is a netet, viszont úgy van elhelyezve a router hogy le van téve egy kis sámlira a fal melett mert a bejövő utp kábel nem enged sokat max 1 métert, viszont az ablak is ott van fölötte, az a kérdésem, valahogy házilag meglehet oldani hogy az antenna kivezetése nagyobb legyen valami mást rá kötni ? én arra gondoltam hogy levágni 2-3 méter tv kábelt és az eggyik végére valahogy valami kivezető nagy antennát vagy valami rácsot kötni amin keresztűl sugározza a jelet, a másik végét meg a wifi aljzatba. gyengítene a jelerősségen ? azthalottam valakítől hogy házilag szoktak ilyet csinálni, vagy mondjuk egy rádió antennáját rárakni. illetve az lenne még a kérdésem ha felveszem wifijelerősséget router wireless beállításoknál akkor mennyire melegszik és kell e rá valami hűtés, vagy nem lesz semmi baja ha nincs hűtés ? alapbol 150-en volt asszem, azt írja hogy 40-1000 ig lehet, egyszer felvettem 800 ra és visszarakta magát 500 ra azt se értem hogy.. de nem vettem észre akkor se hogy nagyon sokat dobott volna az erősségen, csak 1 jelsávval lett nagyobb telón, de akkor se maximális, pedig itt van 1 szobával aréb a router.
2012. ápr. 28. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Két darab, pontosan egymásra irányított antennával, és/vagy a tereptárgyak teljes elteüntetésével (falak, fák, bokrok, hegyek, stb).

Ha a jelerősséget bizonyos határ fölé viszed, akkor még meg is büntethetnek. Max 10mW-tal adhatsz.

2012. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lehet hülyeség, de padlásra felvezetni egy kábelen ? vagy pár méter után ki is menne belőle a jel, mondjuk akkor meg a plafon árnyékolná le, meg a cserepek is visszafoghatják.. de pl multkor csináltam olyat usbs wifi kulcsal hogy összeraktam kb 5 méternyi usb kábelt úgy hogy közéjük usb switch-et raktam hogy erősítse is a jelet, de mikor rá raktam végére a wifikulcsot, akkor a gép már nem érzékelte. büntetnek ezért...?! pff jó vicc, miközük van ahoz hogy én magán személy egy levédett saját wifit sugárzok hogy tudjam is fogni rendesen, még ha más külön frekvecia csatorna állományba is állítom.. komolyan nem lehet szabad az ember mert már mindenre kitalálnak valami hülyeséget :(
2012. ápr. 28. 12:19
 3/3 A kérdező kommentje:
és ha "két darab pontosan egymásra irányított antennával, de azt hogy, ha csak 1 antenna kimenete van a routernek ? tv antenna aminek 2 antennája van ?
2012. ápr. 28. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!