Vincseszter hiba (valószínűleg). SOS?
Valószínűleg rossz a vincseszterem mivel a gép elég lassan reagál mindenre és furcsán viselkedik betöltésnél...
(a windows kinézete is egyre változik és a net is folyton mindenféle felesleges kérdést tesz fel percenként és nem lehet kikapcsolni a kapcsolat nélküli munkát mert autómatikusan visszakapcsolja)
Vírusra nem gyanakszom mivel Norton van a gépen..
(persze előfordulhat)
Szóval, hogy lehetne elkülöníteni a hibás részt, mivel jelenleg nincs pénzem újra, de jó lenne ha nem 1 óráig kapcsolna be a gépem és még az után is majd meghal. (biztos hogy nem a processzorral van baj és a videókártya is rendben van!)
Nincs 1000%-os védelem, ami pedig a Nortont illeti, háát...
Ezt próbáld meg lefuttatni, ha van a gépeden vírus vagy trójai, leszedi.
Nem töltöttél le véletlenül valamilyen hamis vírusirtót? Hangzatos nevekkel: "Internet Security" stb. Egyébként ez mind trójai.
A tünetek erre utalnak.
Ellenőriztem a vincsesztert a HD-s programmal, de csak 4 apróbb hibát talált... A eset scennert is, de az se talált semmit, nincs vírus elvileg.
Azt még nem írtam oda hogy a gép fokozatosan épül le, tehát nem egyik pillanatról a másikra, hanem napról napra :S
Lehet, hogy mélyen beleásta magát a Biosba a rootkit. Ezen már csak egy Kapersky, utána formázás segít.
"Rootkit
A rootkit egy olyan eszköz vagy ezek gyűjteménye, amelynek segítségével titokban lehet egy számítógépet vezérelni. Kezdetben a rootkitek a UNIX operációs rendszerre jelentek meg, (beleértve a Linux platformokat is) és ezek olyan eszközök gyűjteményét jelentették, amely alkalmas arra, hogy egy támadó rendszergazdai jogokat szerezhessen az adott rendszeren belül (ezt hívják a UNIX alatt „root” jognak). A rootkit kifejezést Windows alapú rendszereken általában az olyan programok meghatározására szokták használni, amelyek futó folyamatokat, állományokat vagy rendszerleíró adatbázis (Registry) kulcsokat rejtenek el az operációs rendszer, illetve a felhasználó elől. Az ilyen Windowsra telepített rootkit olyan funkciókat használ, amellyel nem csak saját magát képes elrejteni, hanem további kártékony kódokat – például billentyűleütés naplózót (keylogger) - is észrevehetetlenné tud így tenni. A rootkitek nem szükségképpen csak rosszindulatú kódok elkészítéséhez használhatók, de az utóbbi időben jelentősen növekvő mértékben használták fel ezt a rejtőzködő technikát a rosszindulatú kódok készítői".
Beleásta magát a biosba. Miért nem egyből a tápegységbe eszi be magát a kis genya? Ne beszéljünk hülyeségeket, az oké hogy van róla kismillió rémhír, de a valóságban hány vírusos biost láttál? Szerintem egyet se, mint ahogy más sem.
Egyébként ha tényleg "mélyen" van a vírus, akkor low level format live cd-ről az egyetlen használható megoldás, még véletlenül sem szabad fájlmentéssel próbálkozni.
Sajnos lemaradtál: mert vannak már olyan fertőzések, amelyek a BIOS-t is hazavágják, igaz, nem azonnal.
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__1..
"Virus, magyarul vírus
A vírus egy olyan program, amely képes reprodukálni saját magát – akár megegyező, akár módosított formában – egy másik végrehajtható kódba. A vírusok többféle gazda programot (hosts) használhatnak, a legismertebbek:
végrehajtható állományok (számítógépes programok)
betöltő (boot) szektorok (amelyek megadják a számítógépnek, hol találja a rendszerindítási folyamathoz szükséges adatokat)
szkript kódok (olyan szkript nyelvek, mint például a Windows Scripting, vagy a Visual Basic)
dokumentumokba ágyazott makró utasítások (ezek veszítettek a jelentőségükből, amióta a Microsoft Windows nem hajtja végre őket alapértelmezésben)
Amikor egy vírus beszúrja saját másolatát egy másik végrehajtható kódba, ezzel biztosítja azt, hogy a vírus kódja is lefuthasson, amikor az eredeti program fut, és úgy terjed, hogy futás közben mindig újabb, tiszta és megfertőzhető programok után kutat. Néhány vírus felülírja az eredeti programkódot – tönkretéve ezzel az eredeti programot –, de a legtöbb esetben úgy fűzik hozzá magukat, hogy mind a gazdaprogram, mind a víruskód életképes maradjon. A kódolástól függően a vírusok sokféle fájltípuson keresztül képesek terjedni a rendszerben, hálózati megosztásokon keresztül is, dokumentum állományokban, de akár lemezek rendszerbetöltő (boot) szektoraiban. Bár néhány vírus e-mail üzenet útján is terjed, az elektronikus levelezésben szereplő kártevők legnagyobb része féreg. A vírusnak elegendő, ha a sokszorosításáról megfelelően gondoskodik, nem szükséges, hogy büntető rutint is tartalmazzon vagy hogy széles körben elterjedjen".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!