Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR3 1333Mhz-s notebook...

DDR3 1333Mhz-s notebook RAM-ot le lehet cserélni nagyobb Mhz-s memóriára?

Figyelt kérdés
Egy X53S típusú Asus laptopom van, és a benne lévő 4GB(1333Mhz) RAM-ot szeretném felbővíteni 8GB-ra, vagy pedig ha lehet(ez lenne a kérdés)kicserélném nagyobb teljesítményű RAM-ra. Ha lehet akkor hány Mhz-s RAM-ot bír el, mert láttam hogy 2400Mhz-ig is vannak memóriák.

2012. ápr. 25. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, de nem találtam pontos leírást a notebookodról.. De ahogy néztem nem egy őskövület, szóval nyugodt szívvel lehet bele pakolni a memóriát. Viszont az 1333-as DDR3-al mi a baj? Teljesen korrekt értékről beszélünk. Feleslegesen forrósodna még jobban a laptop, valamint csökkentené az egy feltöltéssel üzemelő órák számát.. Hidd el túlságosan nem érnél el sokat, ha 1333 helyet pl 1600-osat raksz bele.. A 2400-as pedig fix hogy nem támogatott notebookoknál, de ha még is rosszul tudom, akkor is 50 000-nél kezdődnek az asztali 2 gigás árai..
2012. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmivel sem lesz gyorsabb attól, hogy beleraksz akár 2400-as memóriát. Az autód se fog gyorsabban menni attól, hogy az órát 220 helyett 300-ig vonalkázod be.
2012. ápr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sztem alapból tök felesleges laptopba 8GB ram.
2012. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 DannyZuko ***** válasza:
Azt azért nézd meg, hogy az a laptop támogatja e az 1333nál nagyob Hertz számú ramokat. Ha nem, akkor is csak 1333-on fog menni, ha akármilyet is teszel bele. 8 giga pedig szerintem optimális egy laptopba, maivel nem csak netezel.
2012. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha támogatja a lap. A notebook adatlapján fennvan. Csak akkor van értelme, ha integrált VGA-t használsz. Azt felgyorsítja valamennyire.
2012. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor felesleges a csere. Hobbi célra használom, de nem sokára munkára is, és nagyon nem lenne jó ha lefagyna program használat közben, mert mondjuk hirtelen leterhelődik, és azt hallottam hogy a nagyobb mhz-en futó ramok jobban működnek és gyorsabban közvetítik az adatokat. De akkor max veszek bele még 4 gb-ot és kész! Köszönöm azért mindenkinek!
2012. ápr. 25. 10:59
 7/8 DannyZuko ***** válasza:
Hát hogy nem attól lesz stabil a gép, hogy háőny hrz-es memó van benne, arra méérget vehetsz... Tegyél bele ramot ha gondolod és máris jobb lesz kicsivel. Ha munkád során scak office-t és netet használsz, akkor a 4 is elég... de tény, h jobb lesz 8al...
2012. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! jó megerősítés voltál! ;-)
2012. ápr. 25. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!