Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 98 hány gigát képes...

Molnardav kérdése:

Windows 98 hány gigát képes felismerni a winchester-en maximum?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dávid vagyok. Nemrég vettem egy régi Pentium III-ast, mert hiányoznak azok a régi játék programok, amikkel kicsi koromba játszottam. (Na meg a haverral két gépet összekötve játszani). Csakhogy egy kis 8 gigás wincsije van. Szeretném bővíteni a tárhelyet. Mekkora wincsit vegyek bele? Aki ért hozzá, az írjon légyszi. Előre is köszi. DÁVID

2012. ápr. 23. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ami játék fut azon a gépen, arra elég a 8GB... Az összesre. Ha nagyon a maxot szeretnéd, akkor egy 40GB-s, amit a jumperrel lekoráltozol 32GB-ra. Ez meg nem a W98 miatt kell, hanem az alaplap miatt.
2012. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamint a BIOS-ban kapcsold ki a merevlemez figyelést. 40 gb-os merevlemezt elbír.
2012. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tibike31 ***** válasza:
A windows 98 csak 80 gigat tud be ismerni maximum
2012. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. Max. 32 GB. Nagyobb vinyóknál már érdekes hibákat produkál az oprendszer...
2012. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak kiváncsiságból: Milyen hibákat?
2012. ápr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Phoenix BIOs-a például nem támogatta a 32 GB-osnál nagyobb vinyót, tehát ha nem jumperelted le 32 GB-osra akkor hol befagyott, hol lemezelérési hibaüzenet volt és pár ezzel össze sem függő nyavalyája volt amíg a 40 GB-os vinyót nem jumpereltük 32 GB-osra...
2012. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 karesz01 ***** válasza:

1.-a biosban bootolás résznél "CD-ROM" - ról indulás , mentés és kilépés , restart


2.-Használd a win xp telepítőjének "partíció" és "formázás" részét

( partíció méret max , fat32gyors )

(újraindításkor cseréld ki a lemezt a win98 - ra és telepítés .


3.-fejezd be a telepítést win98-al és kész


-Ha "S-ATA" hdd-éd van cserélj inkább oprendszert .

( Akkor inkább WINDOWS XP PRO / 32bit / Hun - t használd )


-A win98 at akarod használni akkor :

-Minnél gyorsabb proci

-1gb max ram , többet ne rakj bele ( a win98 1 gb ram felet idióta )

-A ramot minél kevesebb slot felhasználásával használd ( nálam így gyorsabb volt )

-Oprendszerként használd a " WINDOWS 98 SE ( secund edition ) / 32bit / hun / 4.10.2222A verzió


Nekem 250 GB - os hdd-ét simán viszi és nincs vele gond .

( Mai nap is megvan , működik , használom azt a gépem )

2012. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!