Melyik a legjobb számítógép a világon? Illetve mik az adatai ram proci videókártya : D
Gondoltam csak úgy meg kérdezem mert haverommal néztük ezt a barátok közti videót [link]
amibe mondja hogy 64 magos proci xd oké vicces kicsit : D meg szerintem szépen eltúlozták a dolgokat:D:D na de gondolom a násánál ilyen 14 magos proci van talán nem?: d vagy tényleg vannak már 64 magos procik is ?
Hát akkor lehet hogy van olyan de van olyan alaplap is ami ezt elbírja?
Meg én meg se venném mivel egy nem ismert kínai márkáról van szó!
Valahonnan innen vette ezt a hülyeséget
A szupergép 4800 szerverből (cabinet) áll majd, 38,400 processzort tartalmaz. Ára megközelítőleg 97 millió dollár.
"Meg én meg se venném mivel egy nem ismert kínai márkáról van szó!"
:DDDDD Valószínű, hogy nem is lenne annyi pénzed, hogy megvedd. Amúgy az is tévedés, hogy a NASA kereskedelmi forgalomban lévő hardverekkel dolgozik. Részben biztos, de nekik inkább saját tervezésű architektúrára épülő chipjeik vannak. Sőt a műholdakon pl. egyáltalán nem olyan processzorokat használnak, mint itt a földön, mert a kozmikus sugárzás részecskéi 1 másodperc alatt szétszaggatnák azt a pár mikron széles huzalozást, ami egy mai Intelben vagy AMD-ben van.
A kérdés, hogy mi számít számítógépnek. Mert ha egy speciális operációs rendszerrel vezérelt, sok számítógépből (processzorból, memóriából) összeállított rendszer is számítógépnek számít, akkor a szuperszámítógépek világába léptünk. Lásd: Smartguy86 válaszát.
Ha a szuperszámítógépek nem játszanak a kérdésednél, akkor újabb kérdés merül fel. Olyan számítógépről van-e szó, ami megvásárolható kereskedelmi forgalomban? Mert vannak prototípusok, amelyek még nem kerültek sorozatgyártásba, mondjuk azért, mert nem oldható meg gazdaságosan a sorozatgyártása, viszont amilyen áron elő tudnák állítani, olyan áron meg nincs rá igény.
* * *
A NASA-val sokszor példálóznak, mintha ott évtizedekkel előbbre járna az idő. Egyrészt mostanság a NASA sincs nagyon jó anyagi helyzetben, nem fejlesztenek ők sem agyba-főbe feleslegesen. Nekik a számítási kapacitás fontos, ami sokkal költséghatékonyabb egy (vagy több) szuperszámítógép megépítésével, neadjisten bérlésével. Gyanítom, hogy nem a NASA-nál van a leggyorsabb önálló számítógép. Sokkal költséghatékonyabb gyengébb, de nagyon olcsó processzorokból építkezni, mint megtervezni/megterveztetni és legyártatni valami extrém processzort. Könnyebben skálázható is a dolog, hiszen sokkal könnyebben és olcsóbban lehet bővíteni a rendszert újabb gépek beiktatásával. Azt sem tartom kizártnak így látatlanul, hogy jóval elavultabb processzorokat használnak ehhez, mint ami a te gépedben van, hiszen ezeket az elavult processzorokat gyakorlatilag fillérekért meg tudják vásárolni.
Másik oldalról. Ha a NASA esetleg mégis kifejlesztetne valami erős processzort, akkor neki is csak haszna lenne belőle, ha rögtön a piacon meg is jelenne ez a processzor, hiszen így a piacról befolyó profit csökkentené a tervezés, kivitelezés költségeit.
"Azt sem tartom kizártnak így látatlanul, hogy jóval elavultabb processzorokat használnak ehhez, mint ami a te gépedben van, hiszen ezeket az elavult processzorokat gyakorlatilag fillérekért meg tudják vásárolni. "
Pont ezt mondtam én is. Pl. az űrállomáson, vagy a fellőtt szondákon körülbelül a régi Pentium II architektúrához hasonló szintű (bonyolultságú) processzorok teljesítenek szolgálatot. Egyszerűen azért, mert így biztonságos és így energiatakarékos a rendszer, valamint nincs szükség másra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!