Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudok BIOS-t frissíteni...

Tudok BIOS-t frissíteni processzor nélkül?

Figyelt kérdés

ennél a lapnál: MSI 760GM-E51 (FX)

még januárban vettem és sztem a rajta lévő BIOS még a régi. A CPU-t majd köv hónapban veszem meg. (FX4100)



2012. ápr. 16. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Proci nélkül nem lehet.
2012. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez kicsit olyan, mint kocsikázni kerék nélkül. egyébként ha a konfiguráció ill a hardverek nem indokolják, és nem is akarsz nagyon pl tuningolni, akkor nem fontos BIOS frissítés. Frissíteni akkor javasolt ha valamilyen problémába ütközöl, pl Régebbi LGA775 alaplap nem minden dual-core-os procit kezelt, de egy BIOS update segíthet.
2012. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak gondol bele. A BIOS frissítés is egy program. Ha nincs proci akkor mi futtatja és dolgozza fel az adatokat??
2012. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi gond akkor NE FRISSÍTSD BIOS-t, mert elronthatod. És nem lehet proci nélkül.
2012. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cipi8 ***** válasza:

Jól mondják BIOS-t nem szabad (nem ajánlott) frissíteni csak akkor ha az egyik hardverhez feltétlenül szükséges! Ugyanis tönkre csaphatod vele az egész lapot ha rossz BIOS fájt töltöttél le és nem tudod visszaírni az eredetit, nekem egyszer volt annyi eszem hogy floppyra lementettem az eredetit és felírtam hogy ha gáz van akkor hogy tudom visszaírni, de az a módszer is rejt veszélyeket! Még egy fasza kis áramszünet is frissítés közben ki lövi az alaplapot!


Dual BIOS-os lap esetén lehet frissíteni sőt érdemes is! Dual BIOS-os lap annyit jelent hogy két BIOS chip van beépítve 1 elsődleges és 1 másodlagos, annyi a lényege hogy ha elrontottad a frissítést vagy nem jó valamiért vagy rossz BIOS-t töltöttél le akkor a másodlagos BIOS-al indul el a gép és arról visszalehet az elsődlegesbe tölteni a gyári verziót, de úgy is lehet hogy csak azt használod. A másodlagos BIOS-t úgy tudom nem lehet frissíteni!

2012. ápr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem. és ha nem passzol a CPU akkor csak a PCX szervízben tudom frissíttetni? (mivel nekem sima AM3-as CPU-m nincs)

ez mennyibe kerülhet?

2012. ápr. 18. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!