Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 processzor energiaga...

Windows 7 processzor energiagazdálkodás, megéri?

Figyelt kérdés
van egy dell n5110es core i7es laptopom, win 7 x64 home rendszerrel. a kérdéssel arra célzok, hogy tálcán ikonra kattintva előugranak az energiasémák. lehet újat is csinálni. Játékra már pár ujratelepítés óta csinálok egy külön visszafogottabb sémát, hogy ne melegedjen annyira a processzor. %ban lehet megadni, ugye ezt lejjebb vettem. a kérdés arra vonatkozna, hogy ez hatásos vagy sem? mert mintha a proci ventillátora ettől a sémától független lenne, tehát ha benyomom ha nem akkor is mint a hülye forog és forró levegő jön ki, de fizika szerint ha valami nem teljes erőből megy, kevesebbet kéne fűttenie, ergo nem kellene ennyire hűtenie, mégis ezt teszi. Akkor t képpen hagyjam úgy ahogy van és játszak nyugodtan úgy ahogy szoktam csak sima sémával ?
2012. ápr. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor gémezel az a dolga hogy melegedjen. Ha nem melegszik akkor nincs game. Sőt még igy is izgulos egy laptopon hogy a full hardverteljesitmény elviszi, illetve elviszi gördülékenyen az adott gémet?


Ha egy programnak kell a teljesitmény (gémek épp ilyenek) akkor azt kiméletlenül birtokba is veszi és ez igy is van jól.

Szóval fusson csak az a venti, az a dolga. Majd mikor nem gémezel lecsökken a fordulat.

2012. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
amiket én játszom azokat elviszi lefogatott állapotban is, csak annál is pörög a venti nagyon ( példa: dirt 3 : lefogatva proci hő mind a 4 magon 60-67, a venti 1es vagy 2as fokozatba szokott ezen a hőn menni. játék alatt ez 4es 5ös is simán megvan ami meg a max.) A legmagasabb az 78°C-nál kapcsol be kb. ha nem játékról van szó. És ezt nem értem h most ez wtf?
2012. ápr. 15. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbállak követni de igazából nem értem mi a gond és hogy mi a végső cél.


Valami olyasmi jön le mintha egy autónál azt szeretnéd elérni hogy ne lehessen vele végsebességel menni, csak azért mert akkor nagyon lobog a hajad.

2012. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:D:D igazából azt nem értem, hogy ha játszok, nincs lefogatva, nagyon melegíti a bal kezem a procinál, és nagyon meleget fúj, értéknek kiírja h teszem azt 80 fok. ha lefogatom ugyan ez a szitu, de ~65 fokot ír. akkor most wtf? akkor ugyan olyan meleg lenne a 65 fok mint 80? és most kicsit így abszurd.
2012. ápr. 15. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az tényleg abszurd hogy a 65 az ugyanolyan meleg mint a 80, annyira abszurd hogy nem is igaz.

A 65 fok az 15 fokkal kevesebb mint a 80. Ezt kézrátétellel próbálod megállapitani hogy ez 65 vagy 80? Nem értem miért lényeges hogy meleget fúj a bal kezedre, ha használod ez melegszik.

Tetted már valaha a lapos tv-d hátuljára a kezed? Ilyen alapon azt is gyorsan kikapcsolhatnád.


Ez egy mobilprocesszor, tervezésnél figyelembe kellett venni azt hogy ez be lesz passzirozva egy szűk helyre, ahol a hütés lényegesen problémásabb rész mint egy nagy asztali gép házban. A cpu azonnal visszaveszi magát ha túllép bizonyos hőmérsékletet ami már a hardvert kárositaná.

Még ahhoz is igazodnia kell - magától - hogy 40 fokban használod az Erzsébet téren vagy egy légkondis szobában.

2012. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Qbi85 válasza:
Azért melegszik mert játéknál nem csak a cpu dolgozik hanem a videokártya is ha még teljesen vissza veszed a játéknál a cput akkor is melegedni fog mert a videokártyánál ezt nem nagyon tudod változtatni.
2014. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!