Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a számító...

Miért nem ismeri fel a számítógép a dvd meghajtót és a a winchestert?

Figyelt kérdés
Egy P3-as gépről lenne szó. A típusát az alaplapnak nem tudom csak annyit tudok, hogy egy 733MHz-es proci van bent. A dvd és a vinyó megfelelően van jamperolva. Mindegyik master-nek.
2012. ápr. 14. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Tölts le a DVD meghajtóhoz egy drivert (majd, ha feltelepítettél egy op.rendszert), a merevlemezed meg valószínűleg túl nagy ahhoz, hogy tudjon valamit kezdeni vele a BIOS.
2012. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs rosszul fogalmaztam, a biosban sem jelenik meg egyik meghajtó sem.
2012. ápr. 14. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egy kábelen van mind a kettő master-re jamperolva akkor az a hiba (egyik slave, másik master legyen).

Ha külön kábelen vannak, akkor próbáld meg a kábelt kicserélni.

Próba cseresznye.

2012. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Külön kábelen van a a vinyó és a dvd. A kábeleket már próbáltam cserélni, de így sem ismeri fel egyiket sem.
2012. ápr. 14. 17:23
 5/7 A kérdező kommentje:
A winchester sem nagy bent, mert csak egy 8,5Gb-os. A vinyó jó mert egy P4-es gép felismeri. A P3-as lapok ha jól tudom 80Gb-ig kezelik a winchestereket.
2012. ápr. 14. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a P3as gépek nem tudnak dvd meghajtót kezelni. Anno én is emiatt cseréltem gépet 2005ben.
2012. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
DVD meghajtót szerintem már a P2-es gépek is kezelnek. Legalábbis ami nekem volt azon már írtam és néztem dvd-t. :)
2012. ápr. 14. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!