Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM-ok típusai (Dual-Channel...

RAM-ok típusai (Dual-Channel vs. Szimpla)?

Figyelt kérdés

A gépemben van 4db hely ramnak, és 1 db RAM maximum 1800Mhz lehet. Jelenleg 2db ilyen van benne:

[link]


Bővíteni szeretném, de lenne 2 kérdésem:

-miben jobb a Dual-Chanel RAM, mint a sima ? (a Dual-os drágább, tehát tuti jobb :D )

És ennek fényében melyik éri meg jobban a kettő közül ? (2db-ot fogok venni belőle, ugyanis hosszútávra gondolkodok !)

Szimpla 4GB: [link]

Vagy ugyan az, csak Dual-Chaneles: [link]



2012. ápr. 11. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

én nem vágom miről beszélsz...

ha veszel egy szimpla 4eset és veszel mellé egy szimpla 4eset akkor azt is működtetheted dual channel-ben..

szóval még az erdőbe sem értél, máris eltévedtél..

amúgy a dual csak annyival gyorsabb a szimplánál hogy éppen mérhető...

de nem érezhető...

2012. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ahol az van,hogy dual channel ott nem egy darab ram van,hanem az a 4gb ket darab 2gb-os ram-bol tevodik ossze.

Es ezek a ramok dual channelbe kothetoek ,mivel ketten vannak es egyformak.


Tehat az utolso ket linked kozul az elson egy db.4gb-os ram van es a masodikban meg 2db.2gb-os van.


Ha pl.8gb-ra szeretnel boviteni,akkor a legjobb az lenne,ha eladnad a ket db.2gb-osat,es vasarolnal ket darab 4gb-osat.Ezt ugy teheted meg,hogy kivalasztasz egy szimpla kingmax 4 gigas ddr3 ramot es veszel belole ket darabot es dualba kotod oket,vagy kivalasztod a kingmax 8gb ddr3 KIT-et,vagy azt ahol irja,hogy dual channel,es abbol egyet rendelsz,mivel az ket darab 4gigas ramot tartalmaz,es ugyan ott vagy.

2012. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg a dual-channel valamivel gyorsabb mint a szimpla, de nem jelentős, ha valakinek kevés a RAM a gépében annak lehet hasznos. 4 Gb felett már nem igazán jelentős, illetve fontos
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
4 hely van benne, az jó ha a mostani 2x2 Gb mellé veszek 2x4Gb-t is ? :D De ehez 64 bit kéne -,- Nekem csak 32bites a rendszerem.
2012. ápr. 13. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Minek neked 12 gb ram?

Az elobb leirtam,hogy hogy lenne a legjobb,de ezt te is megerositetted.

Tehat tudnal venni 2x4gb ramot.

Vegyel,de a masik kettore mar nincsszukseged szerintem,mert a masik ketto dualban eleg.

Amugyy ugy is jo ahogy leirtad.

2012. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De most nem mindegy, hogy kiveszem a másik kettőt, vagy benne hagyom ? Ha kiszedem sehova sem tudom tenni, max elrakom őket tartaléknak, hátha villám csak a hálózatba, és a másik kettő elszáll :)

Ha benne hagyom, nem okoz lassulást, ugye ?

2012. ápr. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!